fbpx
5 C
Skopje

Снегот направи хаос на патиштата ширум Македонија – стотина граѓани останаа заробени

АКТУЕЛНО

Мицкоски вели дека Заев ја користел состојбата на негова изолација, па тоа придонело за гласање на довербата на Владата

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање на Заев во Собранието. Јас...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Најавите за огромно количество на снег се остварија, па иако подготвени, службите не успеаја до крај да ја завршат својата работа, поради што настана вистински хаос на патиштата ширум државата.

Најкритично беше на автопатот Скопје-Велес каде сообраќајот целосно беше стопиран на неопределен период во двата правци. Прекин имаше и на регионалниот пат Тетово-Лажнице, кај село Јажнице.

Моментален прекин имаше и на магистралниот пат А-3 Штип-Кочани, кај селото Крупиште до бензинската пумпа „Ваго“, поради чистење на снежни наноси.

Забрани за сообраќај има уште кај планинсиот превој Стража, Пресека, Ѓавато, Буково, Маврово и Крива Паланка – кај граничниот премин Деве Баир.

Поради целата ситуација, многумина граѓани беа принудени да останат во своите автомобили и да ја поминат ноќта на отворено. До нив ни стигнала никаква помош, па немале ниту вода, храна или дополнително загревање.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Судбината имала друг план за нив: Започнала да се породува во автомобилот, а тоа што следувало не го очекувала ниту полицијата (ВИДЕО)

Во рускиот регион Волин една жена се породила во својот автомобил на пат кон болница. Имено триесет и шест годишната Русинка тргнала со својот сопруг...

Едноставни, но моќни идеи за подарок за 8-ми Март

Без разлика дали една жена го празнува 8 Март или не, таа ќе биде среќна доколку партнерот ѝ приреди мало изненадување. Ова се неколку едноставни,...

Мицкоски вели дека Заев ја користел состојбата на негова изолација, па тоа придонело за гласање на довербата на Владата

Нема човек кој е задоволен од оваа Влада и затоа сите граѓани со мачнина го гледаат ова денешно препелкање на Заев во Собранието. Јас...

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...
- Advertisement -