fbpx
-5 C
Skopje

Совети за избор на онлајн казино

АКТУЕЛНО

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

СДСМ: Штип ќе биде во сигурни раце

Штип ќе добие градоначалник со полн легитимитет на целосно безбедни избори за здравјето на граѓаните и за сите учесници во изборниот процес. Штип...

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Постојат многу онлајн казина во светот, а секојдневно се создаваат и нови. За да го изберете вистинското онлајн казино, треба да внимавате на неколку клучни работи.

Ние во оваа статија се потрудивме да ви дадеме неколку совети кои можат да ви помогнат при изборот на вистинското онлајн казино.

За нас (Аbout us) – Онлајн казината, спортските обложувалници и покер собите нема што да кријат и вас ви ги даваат сите релеванти информации за компанијата. Најчесто информациите за компанијата се наоѓаат во категоријата  „За нас (Аbout us)“.

Пред да го изберете онлајн казиното, издвојте малку од вашето драгоцено време и прочитајте што пишува во оваа категорија. Во случај да отворите онлајн казино кое ги крие своите информации, би било паметно тоа да го сфатите како знак за предупредување.

Кориснички сервис – Како играч кој има контакт со корисничкиот сервис секогаш кога ќе затреба ќе се обидам да ви дадам неколку корисни совети. Стапувањето во контакт со угледно онлајн казино ќе ви понуди неколку опции.

Е-маил е обично „дефолт“ опција, но телефонскиот разговор и „chat“ разговорот го имаат само озбилните и големите онлајн казина. Со тоа ви помогаат во решавање на вашиот проблем брзо и ефикасно.

Финансии односно опции за уплата и исплата – Како прво, играчот мора да биде задоволен од начинот на процесирање и условите за плаќње кои ги нуди онлајн казиното. Во превод, уплатата на средства како и процесот на исплата, минимален и максимален износ и слично.

Секоја легална компанија има транспарентна политика која се однесува за нивното функционирање. Воглавно, нормалниот процес на исплата не би требало да биде подолг од 3 дена од моментот кога сте направиле повлекување на парите.

Процент на исплата – Едно е јасно. Процентите за исплата во онлајн казината се многу поголеми за разлика од локалните казина. Некои онлајн казина ги објавуваат овие проценти, односно објавуваат информации за месечните и годишните исплати. Генерално, во легалното онлајн казино процентот на исплата се движи од 92% до 99%.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Аца Лукас: Трошев пари за жени: Заработувам до 2 милиони евра годишно а сум изгубил 70 милиони евра на коцка

Заработувам помеѓу еден и пол и два милиони евра годишно. Сум изгубил околу 70 милиони евра на коцка, но заработив повеќе од 100 милиони...

Повреда при раѓање му ја парализирала раката на малиот Михаил, за лекувањето потребни 15.000 евра

Повреда при раѓањето на третото дете им го промени текот на животот. Семејството Ристоски од Тетово речиси две години во потрага на лек за...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Мицкоски најавува блокaда на Скопје: Колку е паметно да се одржуваат протестит за време на пандемија?

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протести со движење на колони возила низ улиците на 11 градови во државата против, како што велат од партијата, криминалот, корупцијата,...
- Advertisement -