fbpx
10.8 C
Skopje

Спасовски: Груевски се смислувал, ги користел неговите луѓе за да ја покрие својата вина

АКТУЕЛНО

Ако направиме ретроспектива Груевски никогаш не бил тука или не знаел ништо кога станува амнестија за припадниците на ОНА, признавање на Косово, продажба на ОКТА која тој како министер ја потпишал или исфрлањето на пратениците на СДСМ од парламентот се до крвавиот четврток.

Тој – рече Спасоски во вечершаното издание на Правда и неправда ги користел неговите луѓе, се смислувал и организирал тој но кога тоа требало да се реализира или одел на пат надвор од земјата или ништо незнаел. И на крвавиот четврток откако организирал отпатувал во Виена за да нема никаква вина и да се прави неинформиран.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -