fbpx
-6 C
Skopje

Србов: Тепањето на пратеници му направи штета на ВМРО, колку некој смислено ова го направи и кој сака ВМРО да оди во опозиција е прашање на кое се уште немаме одговор

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Тепањето на пратеници направи најголема штета за ВМРО-ДПМНЕ. Сега сите надворешни фактори кои се сомневаат дека ВМРО е организатор на тепањето, што не е точно, сметаат дека ако ВМРО состави Влада сега после сето ова, или пак е дел од Влада, тоа ќе биде сфатено меѓу народот дека со тепање пратеници се доаѓа на власт.

ЕВЕ ШТО НАПИША СРБОВ НА СВОЈОТ ФБ ПРОФИЛ

Тепањето на пратеници направи најголема штета за ВМРО ДПМНЕ. Сега сите надворешни фактори кои се сомневаат дека ВМРО е организатор на тепањето, што не е точно, сметаат дека ако ВМРО состави Влада сега после сето ова, или пак е дел од Влада, тоа ќе биде сфатено меѓу народот дека со тепање пратеници се доаѓа на власт. Затоа сега сите однадвор заземаа заеднички став дека ВМРО мора да оди во опозиција со цел да се испрати порака дека со тепање се губи а не се добива. Во спротивно се плашат дека тепањето пратеници може да се повторува. А што може ВМРО во една ваква ситуација да направи, со само 51 пратеник, кога странците ги контролираат раководствата на сите други партии во Парламентот. Колку и некој да тепал од бес, револт, и убедување дека тоа е заслужено или оправдано, за жал на ВМРО му направи непоправлива штета и го испрати во опозиција.

Колку сето ова не го подбуцна, поттикна или организира некој кој има интерес ВМРО да оди во опозиција, е прашае на кое немаме одговор.
Од друга страна, тепањето на пратениците на СДСМ му ги засили позициите во коалицијата. Албанците сега размислуваат вака: човекот крвавеше заради нашите права. Смее ли сега некоја албанска партија да му сврти грб а истата да не биде осудена од Албанците? И тоа така ќе биде се додека Албанците во Македонија не го доживеат Заев како премиер, додека на своја кожа не почуствуваат за каков лажго и преварант станува збор.

https://www.facebook.com/srbov/posts/1783858154987921?pnref=story

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Најново: Во Грција ќе можат да влезат и неваkцинираните

Прочитај во продолжение Во никој случај нема да биде услов за некој да влезе во Грција, да мора претходно да прими вакцина, потенцираше министерот за...

Ви излезе жицата од градниkот – немојте да ја фрлате, секоја жена треба да го знае овој трик

Ако носите градници со жица, сигурно некогаш сте биле негрвозни откако жицата ќе ви излезе од градникот. Иако некои дами често таа жица веднаш ја...

Променила само една навиkа и ослабела 20 килограми: Дру Баримор открила како ја довела линијата до совршенство

На 45 години може да се пофали со совршена фигура, но патот до совршена линија не бил воопшто лесен, како што признава и самата. „Како...

Северина во чест на новиот претседател на САД: Слиkи кои kренаа голема прашина

Од денес САД имаат нов претседател – Џо Бајден. Последниот ден на Доналд и Меланија Трамп во Белата куќа истече и сега во неа...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...
- Advertisement -