fbpx
35.8 C
Skopje

Престрелка во Париз, еден човек загина

АКТУЕЛНО

Еден човек загина во престрелка пред ресторан за брза храна синоќе во Плезир,западна покраина во Париз.
Според „Паризен“ вооружен маж се приближил до колата на друг по што настанала престрелката.
Напаѓачот избегал од местото, а полицијата ја продолува истрагата, денеска се превземени мерки на претпазливост во овој регион и превенција од нови можни напади.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -