fbpx
4 C
Skopje

Стоилов со изјава пред вечерашниот натпревар: Еве што кажа за Лазаров

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Знаеме што не очекува против Чешка, но знаевме и против Шпанија, па видовме како испадна. Лошо влеговме во тој натпревар, моментот со Кире малку не пресече, а потоа ни беше тешко да се вратиме, вели Столе Стоилов пред вечерашниот натпревар со Чешка на Европското ракометно првенство во Хрватска.

Стојанче Стоилов е убеден дека ако одиграат максимално, отсуството на нашиот капитен Кире Лазаров, поради неговата повреда, може да биде надминато.

– Кога игра Кире и кога не игра, не е исто. Но ако не игра тој, ќе се обидеме и без него. Имаме во репрезентацијата многу искусни играчи кои можат да го понесат тој товар и мислам дека имаме реални шанси за Чешка. Мечот со Чешка за нас е како финале, треба добро да се подготвиме, да го вратиме духот кој не красеше во првата рунда, да играме подобра одбрана, да се враќаме, да се бориме и тоа ни е шансата. Мислам дека играта на Чешка малку е сменета од таа во квалификациите, сега играат поискусно, имаат поцврста одбрана. Последниот натпревар ги победивме убедливо, но тоа не е мерило, ова е друг натпревар, притисокот е поголем. Како што реков, можеме да ги победиме и без Кире, но за тоа треба да дадеме 200%, да одиграме грантина одбрана и да постигнуваме лесни голови, додава Стоилов.

Натпреварот помеѓу Македонија и Чешка е на програмата вечерва со почеток од 20.30 часот.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Панталони исечени како танга: Карлеуша во многу провокативно издание (Фото)

Кога надворешната температура е само 5 степени српската пејачка Јелена Kарлеуша е во секси стајлинг, панталони исечени како танга, халтери, долна облека исто како...

Штотуку објави: Јоци распали по Апасиев – мизеријо, како не ти е срам?

Истите лекари и сестри, на кои #факфејс Апасиев и Крмов, им блокираат со вмровци работа на Собрание и носење Буџет, со 3.000 амандмани,...

Јоци: Бранко, здраво и збогум – дојдоа нови деца во СДСМ, не знаат ни како изгледаш

Бранко се јави, вајстина се јави! Колку трогателно. Туку, екс претседателот на Македонија и на СДСМ, Бранко Црвеновски, со пензија од 100.000 денари, кој го...

Шаќири до лидерот на Левица: Апасиев најдобро е да не им се обраќа на Албанците, сè додека е вака настроен кон нив

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев, вчера на неговиот фејсбук-профил напиша статус во кој им се обрати на Албанците во Македонија: „Драги сограѓани АЛБАНЦИ. Замислете ваква...

СЗО препорача носење маски и дома

Носење маски и дома препорачува СЗО поради спречување на ширење на зарзата во случаеви кога им доаѓаат надворешни посетитли и кога неможат да одржуваат...
- Advertisement -