fbpx
20.8 C
Skopje

Роналдо со помодрено око на тренингот на Реал Мадрид (ФОТО+ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Кристиано Роналдо постигна два гола во победата на Реал Мадрид над Депортиво Ла Коруња со 7-1 пред своја публика.

Сепак, Португалецот на мечот во Мадрид се здоби со расекотина на лицето по што мораше да го напушти теренот, по еден дуел со Фабијан Шар.

Денес првата ѕвезда на Реал Мадрид денеска се појави на тренингот на својот тим, со помодрено око…

https://www.youtube.com/watch?v=3JaIIkOZtPo

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -