19 C
Skopje

Свадбениот подарок го отвориле 9 години потоа: Кога виделе што има внатре се изненадиле

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

Кети и Брендон Ган од САД се венчале пред 9 години. Како и сите младенци, добиле многу подароци на свадбата. Ги отвориле сите освен еден, оној од тетката Алисон на кој пишувало: „Не отварајте пред првата кавга“.

Кога се скарале прв пат и натаму не го отвориле подарокот. Но и кога кавгите заредиле, зошто сметале дека отворањето на тој подарок би бил неуспех.

Ковертот од тетка Алисон им бил последна сламка за спас на нивниот брак зошто во него виделе клуч за среќниот брак каков што имала и нивната тетка Алисон речиси 50 години.

Подарокот стоел на полицата и им бил потсетник за толеранција и упорност. Еден ден, Кети конечно одлучила да ѕирне што има во него.

Подарокот содржел две помали коверти, една насловена за Кети, а другата за Брендон. Во нејзината имало нешто долари и порака дека тоа се пари за шкампи, пица или друго јадење што го сакаат. А во неговиот коверт исто тка имало пари со назака дека е тоа за цвеќе и шише вино.

На Фејсбук страницата „Love that matters”, каде Кети го објавила овој пост и фотографиите од подароците, напишала дека таа и сопругот научиле да си бидат вистински пријатели во текот на годините и дека сите падови додатно ги врзувале. Сфатила дека подарокот не го содржел клучот за успехот туку дека успехот бил во нив самите.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -