fbpx
2 C
Skopje

Таткото на Нејмар крои нов план! ВО ПСЖ е само да го убие времето, еве каде Бразилецот ќе направи трансфер

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

 

Шпанските медиуми се склони на потенцијални трансфер бомби па така и денес донесоа една неверојатна.

ДОН БАЛОН тврди дека постојат некакви договори меѓу Флорентино Перез и таткото на Нејмар се со цел во некоја од наредните сезони Бразилецот да го облече дресот на кралевите и да премине на Сантиаго Бернабе!

Наводно идејата е да го наследи Роналдо, кој нема ништо против и сметак дека тој е вистински играч за “кралевите“.

Што се однесува до ПСЖ, ним и не им се допаѓа баш тоа што Нејмар се однесува како газда на теренот, бидејќи тоа не го правеше во Барселона. Веќе влезе во конфликт со Кавани, а се зборува дека има недоразбирања и со Мбаппе.

Секако, ПСЖ нема така лесно да се откаже од Нејмар, па би можеле да бидат принудени да во идниот период се обидат да го задржат преку зголемување на платата. Во случај на потенцијален трансфер тој би имал 26 или 27 години, што значи дека неговата цена сигурно би била приближна на сегашната. Но, Реал би бил спремен да плати и астрономска цифра, тврдат шпанските медиуми. На Перез му е сосема јасно дека Нејмар е наследникот на Роналдо и Меси како најдобар фудбалер на светот во иднина. Останува да се види има ли во ова барем малку вистина.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Снимka: Возел со 290 km на час Тетово-Гостивар и се фалел на ТиkТok

На социјалната мрежа Тик-ток објавено е видео снимено на автопатот Тетово-Гостивар, како млад возач вози автомобил со 290 км на час. Ммладиот возач, објави неколку...

Зaeв објаснyва зошто Србите добија ваkцини порано: Прво мора да влезе вакцината за да се регистрира

Централата на Фајзер за југооисточна Европа е во Белград и тие затоа добија порано вакцини. Ние сме во координација со нив, тие имаат на...

Нoви правила за на свадба: Подароkот не смее да биде под 4000 денари, не смее да се носи бела облека (Фoто)

Гостите кои требало да присуствуваат на свадбата на идната госпоѓа Сандерс, добиле листа со 10 правила кои мораат да ги почитуваат, а а еден...

Полицајците останале во шok при рутинска контрола: Фатен „рекордер“, погледнете колку промили имал во крвта

Припадници на сообраkајната полиција на Полицисkата станица во Ариjeе го запреле 67-годишниот возач, а полицијата била изненадена кога видела колку промили имал во kрвта. Имено,...
- Advertisement -