fbpx
-3 C
Skopje

Трамп: Произведувајте во Америка или ќе плаќате скап граничен данок!

АКТУЕЛНО

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА

УБАВА ВЕСТ ЗА ГРАЃАНИТЕ: OД ДЕНЕСКА ВО МАКЕДОНИЈА ЗАПОЧНУВА ИСПЛАТАТА НА ПРАВАТА ОД ДЕТСКАТА, ЦИВИЛНАТА И СОЦИЈАЛНАТА ЗАШТИТА Министерството за труд и социјална политика информира...

НАЈНОВО: TOЛКУ ОД УБАВОТО ВРЕМЕ ВО МАКЕДОНИЈА – СЛЕДУВА ГОЛЕМА ПPOМЕНА ОД УТРЕ

Утре во текот на денот облачноста ќе се зголемува и ќе дува слаб до умерен ветер од западен и југозападен правец. Во сабота поради продор...

Рускиот астролог Василиса Володина открива: 3 хороскопски знаци кои ги чека парична добивка во март

Очигледно дека благосостојбата ги чека овие три знаци од Зодијакот оваа пролет. Проверете за што станува збор. Рускиот астролог Василиса Володина вели: 1. Можеби мислите дека...

Спасовски се огласи за ТиkТоk: Aпелирам за внимателно користење на социјалните мрежи

Апелирам за внимателно користење на социјалните мрежи. МВР од страна на Интерпол доби информација дека на профили на социјалната мрежа „Тик Ток“ во Русија...

Новоизбраниот претседател на САД, милијардерот Доналд Трамп сруши уште еден рекорд. Имено, новоизбраниот претседател уште пред стапување на својата функција и должност, е криткуван од најтешката артилерија на неговите противници, кои досега ја водеа економијата на една од најмоќните држави во светот.

Во интервју за германскиот весник „Цајт“ еден од највлијателните во денешниот свет на економијата, г. Лари СамМерс, поранешен главен економист во Светска Банка, Секретар на Трезорот (министер за финансии) кај претседателот Клинтон и директор на Националниот економски совет на претседателот Обама, отворено ја обвини идната администрација на САД, за „репресија над бизнисот“, преку непринципиелна политика на интервенција, која сака да воспостави договорна економија. Станува збор за советите од новоизбраниот претседател Трамп кон конкретни компании, меѓу кои и американските компании (автомобилскиот гигант „Форд“) и кон странските (јапонскиот титаниум „Тојота“)

„Произведувајте во САД или ќе плаќате поскап граничен данок“, рече Трамп.

Засега никој од екипата на Трамп не објасни што точно ќе претставува т.н. гранична такса која беше клучна и често користена фаза во предизборната економска реторика.

Останува да го почекаме влегувањето на Доналд Трамп во Белата куќа и да видиме на дело што точно ќе значат новите мерки за американскиот народ, предвидени во неговата изборна програма.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нов Зеланд се тресе како вејка на ветрот: Трет силен земјотрес. Издадено предупредување за цунами

Трет силен земјотрес го погоди Нов Зеланд за само неколку часа. Магнитудата овој пат беше 8,1 степен, што е најсилна од трите земјотреси. Можни се...

Доктор Николов го повика Филипче на ТВ Дуел: Министре излезете со мене на дебата наместо да се самофалите

Претседателот на Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Николов, го повикува министерот за здаравство, Венко Филипче, на дебата на која би дискутирале за актуелните...

Ако не сакате да одите во теретана, а да изгледате згодни, ова е решение за вас (Видео)

Дечкото одлучил дека не му се исплати да оди во теретана кога Алиекспрес има достава до дома, пишуваат нашите колеги од Мотика.мк во description...

Стојан за Нимет: Е тоа е соживот, ниту го знам ниту го познавам, но ме контактираше на фб за да ми помогне

Некои гестови и постапки заслужуваат јавна благодарност. Денес во Скопје брзајќи да стигнам на работен состанок ја изгубив возачката дозвола. Еден час подоцна добив...

Дали сте знаеле дека во македонската азбука има две зборчиња? Погледнете!

Македонската азбука ја учиме уште во предучилишна возраст, а потоа истата ја користиме целиот живот. Но, ретко кој забележал дека во нашата азбука се кријат...
- Advertisement -