fbpx
4.8 C
Skopje

Цеца ги покажа своите родители – на кого личи, на мама или тато?

АКТУЕЛНО

Цеца е најпопуларната пејачка на овие простори, а нејзините деца Вељко и Анастасија се повеќе познати од многу естрадни личности.

Сепак Цеца не падна од небо, таа има родители кои не се експонираат премногу во јавноста. Мирјана и Слободан Величковиќ успеале да ги фотографираат на пролсавата на 18 роденден на Анастасија Ражнатовиќ. Погледнете и пресудете сами на кого личи Цеца:

Цеца Ражнатовиќ и нејзиниот живот отсекогаш буделе интересирање кај нејзините фанови и публиката. Таа во осумдесеттите години се појави на сцената во тогашна Југославија, а нејзината „Цветак, зановетак“ беше вистински хит.

Потоа следуваше „Мики“. Другото е историја. Фолк-пејачката на социјалните мрежи сподели сејмена фотографија со своите родители и сестра ѝ Лидија баш од времето на почетоците на својата кариера.

„Семејството е најголемо богатство“, напиша фолк-пејачката на „Инстаграм“.

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -