fbpx
5 C
Skopje

Вербален дуел меѓу Дурант и Вестбрук: Ти си резерва на Олстар? (ВИДЕО)

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Изминатата ноќ во НБА лигата ја одбележа враќањето на Кевин Дурант во Оклахома, но сега во дресот на минатогодишниот вицешампион Голден Стеј Вориорс.

Тој уште пред почетокот на натпреварот со свирежи беше пречекан од поранешниот свои навивачи, а не беше добредојден и од своите поранешни соиграчи.

Според информациите, Кевин Дурант пред почетокот на натпреварот посакал да влезе во противничката соблекувална и да се поздрави со поранешните клубски колеги, но во таа намера бил спречен од звездата на тимот, Расел Вестбрук, кој порачал:

„Тргнете ја змијата од нашата соблекувална…“.

За време на паузата меѓу периодите, меѓу нив дојде и до вербален дуел.

„Доаѓам. Чувај се од мене“, му порача Вестбрук, додека пак Дурант не остана ладнокрвен: „Каде доаѓаш? Резарва на Олстар мечот?“, потсетувајќи го дека и покрај одличната сезона Вестбрук не се најде во стартниот тим на овогодинешниот Олстар викенд во НБА лигата.

https://youtu.be/HYyAWYh7nBE

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -