fbpx
-1 C
Skopje

ВИДЕО: Како мало дете од фудбалер – Дачиќ бара автограм од Доналд Трамп

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Кратката средба на министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ и американскиот претседател Доналд Трамп и српските власти ја претставија како состанок со лидерот на најмоќната земја. Но оваа средба секако ќе биде забележана во светската дипломатија.

Дачиќ за време на заседанието во седиштето на Обединетите Нации во Њујорк се приближува до Трамп кој седи помеѓу генералниот секретар на ОН и американската амбасадорка во ОН, Ники Хејли.

Дачиќ на американскиот претседател од зад грб му дава неколку страници со фотографии и според гестикулациите бара автограм, поради што Трамп вади пенкало од сакото.

Кога ги погледнува фотографиите, Дачиќ му покажува на американскиот претседател со прст: „Ова сум јас“.

Трамп го прашува како се вика за посветата да биде комплетна.

Станува збор за заеднички фотографии на Дачиќ и Трамп од ноември 2013 година, од времето кога уште не беше претседател на САД. Во тоа време Владата на Србија се обидуваше да преговара со компаниите на Доналд Трамп за изградба на луксузен хотел во Белград, од што не испадна ништо.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Пронашол изгубен новчаник, подоцна добил писмо кое го расплакало

Се враќал од продавница, кога на паркингот до автомобилот забележал туѓ новчаник. Веднаш покажал дека е добар човек, со потегот кој го направил. Џастин Тарел...

Авиooн се срyшил, загинале 520 луѓе, а 35 години подоцна се појавил пак на радарите

Јапонски патнични авион со број JL123 на Japan Airlines се срушил на 12 август 1985 година. И до ден денес според статистиката тој е...

Една од последиците на коронавирусот е опаѓање на косата

Голем број луѓе со коронавирус по закрепнувањето пријавија проблем со опаѓање на косата, а некои познати личности решија да го споделат со јавноста. Една од...

ХАРВАРД ТЕСТ ОД 1869 ГОДИНА: АKО ГО ЗНАЕТЕ ТОЧНИОТ ОДГОВОР, ВИЕ СТЕ НАТПРОСЕЧНО ИНТЕЛИГЕНТНИ

Малку луѓе можат да одговорат правилно на ова прашање. Внимателно прочитајте ја задачата и обидете се да го дадете точниот одговор Универзитетот Харвард е познат...

Лажат штом проговорат: Три хоросkопски знаци кои премногу саkaат да ја извртуваат вистината

Никој не ја кажува вистината во секој момент од животот, на за личностите родени во овие знаци, лажењето е составен дел од денот. Тие...
- Advertisement -