fbpx
13.8 C
Skopje

ВИДЕО: Струмичанец објаснува како заработува во Швајцарија

АКТУЕЛНО

Струмичанецот Горан Миланов, на многу интересн и хумористичен начин, објаснува што работи и како живее во Швајцарија.

Познати ви се “Чаламењата” на нашинците кои работат ширум светот, а кога доаѓаат на одмор во Македонија. Тие се спремни и последниот франк или долар да го дадат за добро да се облечат и да купат убава кола со која ќе се пофалат кога ќе дојдат во татковината.

Но, овој нашинец, ја објаснува реалноста на многумина кои работат во Швајцарија. Неговата професија таму е овчар! Погледнете:

Posted by Goran Milanov on Thursday, September 21, 2017

Извор: Фејсбук профил на Горан Миланов

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -