17.1 C
Skopje

ВИЦ кој ќе ве остави без зборови: Професорот и студентот

АКТУЕЛНО

Јанчев со амбиција да го преземе ВМРО-ДПМНЕ- како што вели најмоќната партија во Северна Македонија

Градоначалникот на Кавадарци од редовите на ВМРО- ДПМНЕ и поранешен потпретседател на партијата, Митко Јанчев, во интервју за „Фокус“ ги открива своите идни планови...

139 нови случаи на ковид 19, оздравени се 534 пациенти, починати се 6 лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-36, Куманово-11,...

ОН загрижени поради расизмот и дискриминацијата на Ромите

Специјалниот ополномоштеник на ОН за малцинства предупредува на засилена дискриминација на Ромите во светот во време на корона. Освен тоа, постои и омраза кон...

United Group, сопственикот на Тотал ТВ, го презеде бугарскиот Vivacom

United Group, водечки телекомуникациски и медиумски оператор во Југоисточна Европа, во чиј состав во Македонија функционира Тотал ТВ, денес го објави завршувањето на...

Дошол студент на факултет и седнал до професорот. Прво професорот му вели: -Птиците и свињите не седат на едно место! Студентот: Тогаш jaс ќе одлетам.

Професорот видно се изневерил и решил да не го пушти ученикот да полага испит. Дошло време за испитување дошол ученикот и одговорил за 10-ка.

Студентот му поставил прашање: Одиш по улица и гледаш 2 торби, едната со памет другата со пари, која ќе ја земеш?!

>Јас би отишол на памет – му одговорил професорот. – Кој што нема тоа и ќе си земе – му рекол студентот.

Професорот скренат од нервоза го земал индексот и му пишал ГОВЕДО !!! Студентот си заминал со индексот и по 2 минути повторно влегол и со насмевка му се обратил на професорот: – Извинете професоре овдека, само сте се потпишале, а не сте ме оцениле.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -