fbpx
10.8 C
Skopje

Започна НАТО самитот во Брисел каде што Македонија ја очекува поканата за членство во НАТО

АКТУЕЛНО

Денеска започна самитот на НАТО во Брисел каде што попладнево се очекува нашата земја Република Македонија да ја добие долгоочекуваната покана за членство во НАТО.

Во Брисел е присутна македонска делегација на чело со премиерот Зоран Заев. На дневниот ред ќе биде јакнењето на способноста за одбрана, борбата против тероризмот, проектирање на безбедноста и засилување на соработка со Европската унија.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -