fbpx
21.8 C
Skopje

Здравко Савевски: Три работи околу Курц

АКТУЕЛНО

Статус на Здравко Савевски: Три работи околу Курц

1) Леле, леле како плукаа СДСМ-овците по него додека тој го поддржуваше Грујо. Ама, сега – збор критика нема од нив за неговиот десен популизам.

2) Ако толку било добро членувањето во НАТО, нека Курц прво ја напика Австрија во НАТО пред да ѝ препорачува на Македонија да биде членка на НАТО.

3) Македонија е далеку од членството во ЕУ. И референдумот нема да ја приближи ама баш ниту еден чекор. Истиот овој Курц, ако Македонија навистина беше блиску до членство во ЕУ, тотално поинаква песна ќе пееше.“ напиша Здравко Савески на својот фејсбук профил.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -