fbpx
-4 C
Skopje

Зошто блекџекот во живо е една од најдобрите игри со карти

АКТУЕЛНО

Се огласи Заев: Јас сум Македонец кој зборува македонски јазик, но доста беше омраза

Јас сум Македонец кој зборува македонски јазик, признат од целиот свет. Каракачанов е Бугарин кој зборува бугарски јазик признат од целиот свет. Но, етничката и...

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Блекџек е многу популарна игра со карти, дејствието се одвива во живо и се нуди од скоро време. Овој вид на коцкање е во голем подем и со тоа се направи еден нов исчекор во коцањетои целта таа индустрија. Кај блекџекот во живо имате дилер во живо, висока резолуција и атмосфера како да играте во најголемите и најпрестижни казина.

Она во што блекџекот во живо се разликува од традиционалниот, но како што изостанува во некои работи исто така има и предност во некои други. Оваа игра со карти во живо функционира исто како и сите други игри кои се нудат во живо.

Играта е многу едноставна за разбирање и играње, односно може брзо да се научи. Блекџек може да се игра со еден или повеќе шпилови на карти. Колку повеќе шпилови карти се користат, толку шансата за казиното да освои добивка  се зголемува, а таму каде што се игра со помалку шпилови, шансите за да добие ирачот се зголемуваат. Многу казина имаат одреден број на маси на кои се игра оваа игра, додека други ја немаат воопшто оваа игра во својата понуда. Целта на играта е игрчот да направи резултат 21 или што поблиску до 21.

блекџек

Зошто блекџекот во живо е игра со која се соочувате со казиното?

Кога играте блекџек во живо ќе ви биде претставен дилер во живо и може да бирате кај кого ќе играте. Играњето се одвива во реално време, не се работи за снимка и слично. Па на тој начин вие се соочувате директно со казиното. Имате опција и чет во живо преку кој може да го констактирате дилерот. За секакви потешкотии и слично може да се обратите кај дилерот и тоа е одлично.

Однесувањето спрема дилерот и слично исто така е наведено во правилата на онлајн казиното и добро е да бидете информирани. Најголем проблем кај онлајн казината беше што луѓето не веруваат на софтвер. Со овој вид на игри е решен тој проблем, па така може да играте со дилер кој ќе го гледате и со кого ќе контактирате преку камера.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Се огласи Заев: Јас сум Македонец кој зборува македонски јазик, но доста беше омраза

Јас сум Македонец кој зборува македонски јазик, признат од целиот свет. Каракачанов е Бугарин кој зборува бугарски јазик признат од целиот свет. Но, етничката и...

Штотуку соопштени најновите резултати: Дури 3127 лица за само 24 часа се тестирани, 1022 од нив се позитивни на ковид 19

Во последните 24 часа се направени 3127 тестирања, а регистрирани се 1022 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 463, Куманово 30 , Дебар...

Премиерот соопшти тажна вест: Со длабока тага изразувам сочусатво за загубата на нашиот првоборец

Со длабока тага го изразувам искреното сочуство за загубата на нашиот првоборец Раде Гогов. Гогов како млад партизан го обезбедуваше првото заседание на АСНОМ и...

Љубчо Георгиевски: Ќе ги објавувам со име и презиме сите од ВМРО кои плукаат по Заев а зборувале многу за Бугарија

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен македонски премиер, Љубчо Георгиевски во интервјуто на ТВ 24 дебатираше за македонско-бугарските односи и интервјуто кое премиерот Зоран...

Овој напиток е ХИТ во светот: Се пие 15 дена, намалува 80 отсто од маснотиите

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и...
- Advertisement -