fbpx
12 C
Skopje

Ѕвездата на Барса го осуди Енрике за болниот пораз од ПСЖ

АКТУЕЛНО

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Тимот на Барселона синоќа доживеа тешок пораз на гостувањето кај ПСЖ, па сега доколку сакаат да одат понатаму ќе треба да се деси чудо, за да слават со 5 гола разлика на „Камп Ноу“.

Еден од оние кои најтешко го прифатија поразот беше тренерот Луис Енрике, но сепак најголемата тензија ја предизвика Серхио Бускетс во пресоблекувалната.

Имено, Бускетс порачал дека ПСЖ ја добиле тактичката војна на натпреварот, директно алудирајќи на Луис Енрике. По овој став на Бускетс се огласи и тренерот Енрике, кој даде одговор.

„Не сум сигурен што точно мислел Бускетс. Изненаден сум од неговото однесување, но нема да навлегуват во дополнителни дискусии. Ја прифаќам одговорноста за овој пораз. Јас сум најголемиот виновник за поразите, но и за победите кои ги остваруваме“, изјавил Луис Енрике.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Захариева: Над 100.000 граѓани имаат и бугарско државјанство и понекогаш се заплашувани

Министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захериева, за БНТ денеска изјави дека недопусливо е тоа што во Македонија во 21 век не се...

Скоро 8000 слободни работни места имало во четвртиот квартал од 2020, најмногу во преработувачката индустрија

Во последниот квартал од минатата година стапката на слободни работни места изнесува 1,57 отсто, објави Државниот завод за статистика. Според објавените податоци во овој квартал...
- Advertisement -