fbpx
0 C
Skopje

10 светски ѕвезди зборуваат за успехот

АКТУЕЛНО

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

ВМРО НП: Историчарите молчат за Kрвав Божиќ во кои беа стрелани стотици македонски партизани

Овие денови пред 76 години се сличија настани кои се спомнуваат под името „Крвав Божиќ“ во кои беа стрелани повеќе стотици македонски партизани. Стрелањето беше...

Искрено, не сум убеден дека знам како да се справам со успехот … Само кога ќе го добиеш она  за што  цел живот си се трудел, одеднаш почнуваш да му се спротивставуваш и да се сомневаш во него …“ – Хју Лори– британски актер и музичар

„Научив дека е важно да не се ограничуваш самиот. Можеш да правиш сè што навистина сакаш да правиш. Без разлика што е тоа.“Рајан Гослинг– американски актер

„Кога имав 20 години, имав чувство дека треба да постигнувам, постигнувам и постигнувам нешта. Многу мажи размислуваат така. А сега се гледам и се прашувам:” За каде брзаш?“Џастин Тимберлејк– американски пејач

„Правењето“ пари секогаш било едноставно пропратен ефект од тоа да го поминувам добро моето време и да создавам нешта кои никој не ги видел до сега.“- Ричард Брансон– милијардер

Верувам дека постои внатрешна сила која прави од човекот победник или губитник. Победници се оние кои ја слушаат вистината со нивните срца“- Силвестер Сталоне– актер

Многу млади актери патат од идејата дека има „вистински“ начин работите да се завршат. Но правилен и погрешен начин не постојат. Постои само добар и лош. А лошиот обично се појавува кога се мачиш да  свршиш одредена работа според некаков шаблон. Најважно за еден актер, а и за сите луѓе воопшто, е да се чувствуваат доволно слободни, да создаваат она што сакаат да го создадат. да бидат слободни да пробуваат и секако да имаат избор.“- Роберт Де Ниро– актер

„Првиот чекор е да  кажеш: Можам!“- Вил Смит– актер

Нека силата биде со тебе” е симпатична желба, но не е важна. Важно е ти да се претвориш во силата. За себе, а не заради другите луѓе.“Харисон Форд– актер

Тајната на успешниот брак? Прави го она што ќе ти го каже жена ти и диши.“- Дензел Вашингтон– актер

Никогаш нема да се пензионирам, бидејќи за да се разбудам на сабајле, јас морам да работам и да имам обврски“- Морган Фриман– актер

 

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убаво: Владата ќе дели помош за купување на сончеви колектори, пвц прозори, печки на пелети

Најновите вести од Македонија и светот На предлог на Министерството за економија, беше разгледана и усвоена Програмата за промоција на обновливите извори на енергија и...

Еkс сопругата на екс директорот си го промени презимето на фејсбук и инстаграм: Еве како се презива сега

Агенса Ораноска, поранешната сопруга на екс-директорот на АЕК, Роберт Орданоски го промени презимето на профилите на „Фејсбук“ и на „Инстаграм“, два дена откако Орданоски...

ШOK ПРЕД ХОТЕЛОТ НА ЏОКОВИЌ: Српски навивач сакаше да оди во собата на Ноле, реагираше ПОЛИСИЈА (ВИДЕО)

Правилата се прилично строги и тенисерите не можат да го напуштат хотелот, освен кога одат на тренинг. И додека Новак одмараше во својата соба,...

Колев: Да го зaпалиш знамето на државата која дала државјанства на илјадници твои граѓани за работат низ цел свет е меко кажано невоспитано

Да го запалиш знамето на државата која прва не призна и испрати јасен сигнал кон целиот свет дека Македонија ќе биде самостојна и суверена...

Душичка: Атиџе за првпат во животот слави роденден и за првпат дува роденденски свеќички

По повод 57-миот роденден на Атиџе, нејзината најверна пријателка со која заедно одат на шопинг пијат кафе Сузана Турунџева и приреди вистинско изненадување ...
- Advertisement -