fbpx
8 C
Skopje

Џони Деп за прв пат во јавност по разводот

АКТУЕЛНО

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...

Јавете се на овие броеви ако сте во странство и имате прашања за пописот

На сајтот на Министерството за надворешни работи се објавени телефонски броеви што ќе функционираат 24 часа и ќе бидат достапни за граѓаните за информации...

Стојанчe Ангелов со коментар за вчерашнитe протести во Скопје: Монструм и помирување не одат заедно

Стојанче Ангелов утрово се огласи на фејсбук по повод вчерашните протести во Скопје и напиша: МОНСТРУМ И ПОМИРУВАЊЕ НЕ ОДАТ ЗАЕДНО Скандирањето “УЧК“, “Етничка Албанија”, мавтањето...

Едно од најголемите изненадувања на церемонијата во Лос Анџелес по повод наградувањето на „People’s Choice Awards – 2017“ беше појавата на холивудската ѕвезда Џони Деп.

Ова беше неговата прва изјава по разводот со Амбер Херд.

Деп излезе на сцената за да ја прими наградата „Омилената икона на киното“ и да им се заблагодари на сите кои го поддржуваа во изминатите тешки месеци.

„Дојдов тука поради една причина. Дојдов тука заради вас, гледачите. Заради оние кои ме поддржуваа и во добри и во лоши времиња. Заради оние кои ми веруваат. Многу сум трогнат за тоа што сум поканет на овој настан, го ценам тоа. Дури немате претстава колку силно го ценам тоа. 

Вашата добрина, љубов и внимание се неизмерни. Токму поради ова овој ден за мене е посебен. Дојдов да ви се заблагодарам и да ви кажам како точно се чувствувам. Ние сите многу добро знаеме, дека никој немаше да излезе вечерва на сцената, ако не бевте вие, гледачите. Ви благодарам“, истакна Џони Деп.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски со предлог како да се реши спорот со Бугарија

Гледам дека Македонско-Бугарските односи се движат кон нов ќор-сокак а понатаму и кон нова ескалација на сите нивоа која може да доведе до долгодишна...

Директорот на Шутка откри како е сместен Сашо Мијалков и што се презема за него

Како што е познато Сашо Мијалков екс директор на УБК од вчера се наоѓа во притвор во истражниот затвор „Скопје“. Филип Андонов, директорот на затворот...

НОВА ГОЛЕМА ТРАЕДИЈА ВО МAKЕДОНИЈА: ПОЧИНА МАЖ ОД СКОПЈЕ ОТКАКО ПАДНА ОД КAPПА

Во Полициската станица Кавадарци, М.Џ.(71) од Скопје вчера попладне пријавила дека нејзиниот сопруг Е.Џ.(75). Тој паднал од карпа кај село Кошани, на место викано „Дол“,...

МВР ги приведе Миленко Неделковски и Александар Пандов

МВР соопшти дека синоќа во 22.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека угостителски објект на ул.„6“ во с.Стајковци, сопственост на С.П. и А.П....

Брзал да се вakцинира, 88 годишник возел 191 км на час

Француската полиција се изненадила кога запрела 88 годишен маж кој управувал со автомобил, а возел 191 км/ч. Ограничувањето на патот по кој возел е 110...
- Advertisement -