15.8 C
Skopje
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Трагедија во село Истибања: почина новороденче

Бебе родено на 13. јануари оваа година починало вчера, во виничкото село Истибања, информираа од МВР.

Таткото го пријавил овој настан во Итната медицинска помош, откако забележал дека бебето било помодрено и не давало никакви знаци на живот.

Брачниот пари живеел под кирија кај сопственик на куќата К.П., а по извршениот лекарски преглед е констатирана смрт без траги на насилство, по што од страна на јавен обвинител е наредено да биде извршена обдукција.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img

Последни објави