fbpx
11 C
Skopje

Вестбрук до нов трипл-дабл, Леброн недоволен за Кливленд

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Вучиќ до криминалците: Готови сте, еден нема да толерирам, сите ќе ве уапсиме

По завршувањето на седницата на Советот за национална безбедност, беа прикажани фотографии со вознемирувачkaa содржинa каде се прикажуваат тешки докази. Клучните докази против криминалните групи...

Христијан Мицкоски од инфективна клиника: Тешко дишам, а главата ми пука од температура

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се огласи на фејсбук од инфективна клиника: По криминални и украдени избори, злоупотреба на вонредна состојба, масовен поткуп, притисоци,...

По барањата за воведување рестриктивни мерки, се огласи и Филипче: Не е исклучена можноста за воведување на рестриктивни мерки идната недела

Засега нема потреба од воведување дополнителни рестриктивни мерки, но можноста за такво нешто не е исклучена, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. Како што...

Фантастичниот Расел Вестбрук стигна до својот 23. „трипл-дабл“ учинок оваа сезона, продолжувајќи ја серијата на феноменални партии, додека пак Кливлен, продолжи со кризата.

Оклахома предводени од Вестбрук на гостинки терен славеше кај Њу Орлеанс со 114:105, во натпрвар на кој Вестбрук постигна 27 поени, со 12 скока и 10 асистенции, за само 36 минути.

Шампионот Кливленд никако да излезе од резултатската криза. Синоќа на домашен терен загубија од Сакраменто Кингс со 116:112, или се вкупно трет пораз во низа. Ниту расположениот Џејмс кој имаше трипл-дабл учинок, од 24 поени, 13 скока и 11 асистенции не беше доволен да помогне на својот тим.

Кај Сакраменто најрасположен беше ДеМаркус Казинс кој со 28 поени и 11 скока го предводеше својот тим до победа. Тој погоди слободни фрлања за продолженија, па беше клучен играч во победата.

Голден Стејт Вориорс се намачија против Шарлот, одкако до победа стигнаа во последниот период од 113:103. Кевин Дурант постигна 33 поени, додека Стеф Кари надополни со 28.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски: Се чувствувам како македонец и како ништо друго

Претседателот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски кој деновиве излезе со предлог план за решавање на спорот со Бугарија, којшто власта не го прифати, вели...

Земјотрес во Македонија – ноќеска се тресеа овие градови во земјава

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала синоќа во 22:43 часот е почувствуван во Дебар, Гостивар и Маврово, соопшти денеска Сеизмолошката...

И докторите заплакале: Оваа потресна фотографија крие приказна која никогаш нема да ја заборавите

Брачниот пар Дон (84) и Маргарет (80) биле во брак 59 години, тие во август оваа година починаа заедно држејќи се за рака. На вработените...

По Задушница доаѓа големиот празник: Што треба да направи секој верник?

Прочка, кој доаѓа по Задушница, претставува голем празник за македонскиот народ и со него се поврзани голем број обичаи и верувања. Празникот Прочка или Велики...

ОВАА ЗАГАТКА НИКОЈ НЕ МОЖЕШЕ ДА ЈА РЕШИ, А ДАЛИ ВИЕ ГО ЗНАЕТЕ ОДГОВОРОТ: Кое семејство од фотографијата е сиромашно?

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ ВО ПРОДОЛЖЕНИЕ: Слика подолу Со оваа загатка ќе го тестирате Вашиот мозок и можеби ќе откриете дали би биле добар детектив. Па, кое од...
- Advertisement -