fbpx
2 C
Skopje

Александрова: Студентите повторно ја почувствуваа на своја кожа суровоста на СДСМ

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

„Студентите повторно ја почувствуваа на своја кожа суровоста на СДС на дело.

СДС им укина еден од трите оброци кои им следуваат секој ден на студентите кои престојуваат во студентските домови. Сега наместо 3 оброка на трошок на државата, тие ќе можат да јадат само 2.

СДС за жал секој ден остава гладни илјадници студенти. Додека министрите на СДС јадат морски плодови, морска храна, апетисани и слично, илјадници студенти ќе останат гладни, благодарение на СДС.

Богоев, Туфегџиќ, Заев, Дескоска и сите останати, кои ветуваа подобар студентски стандард, сега откако седна во своите удобни функционерски фотелји веднаш удрија по грбот на илјадници студенти.
Со оваа антиреформа, илјадници студенти се оштетени, а нивните родители ќе мораат да одвојат повеќе пари од семејниот буџет, за да им дадат на своите деца да не останат гладни.

Ова е животот кој го ветуваше СДС. Овој нечовечки однос кон студентите е само уште еден доказ дека на СДС воопшто не им е гајле за ништо. Единствено им е гајле за луксузот на државна сметка.

На 15-ти октомври, студентите ќе стават крај на ваквото сурово однесување од страна на СДС. Ваквиот нечовечки и суров однос кон млади луѓе, ќе им нанесе огромен пораз на СДС“, изјави Сара Александрова, ВМРО-ДПМНЕ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Три хороскопсkи знаци кои од 30 јануари до 20 февруари ги очекуваат предизвици

Веќе во првиот месец од 2021-та година се соочуваме со ретрограден Меркур кога од моќниот Меркур можеме да очекуваме предизвици на полето на комуникацијата,...

Испливaa тајни снимkи од болницата: Ова е голем сkандал, лекари со хармоника и оро кај луѓето со Kовид-19 во Хрватска

Медиумите во Хрватска објавија за сkандалозна видео снимkа во најголемата kовид болница во Хрватска Дури луѓето маka мачат некој си прави голема забава во koвид...

Професорkа сум по математика и се до ова утро имав совршен брак

Професорка сум по математика и се до ова утро имав совршен брак Професорка сум по математика, имам 44 години и се до утрово имав совршен...

Снимkата на ТиkТок собра над 5 милиони прегледи: Бабичката измеша ментол бомбони и Кока кола

Една баба се снимала како прави експеримент со Кока кола и ментол бомбони на Тик Ток, велејќи им на гледачите дека мора да види...

Алеkсандар Вучиќ оди чеkор напред: Најавува нешто што не постои во многу држави (фото)

Српскиот претседател Александар Вучиќ објави дека ќе се обидат да направат фабрика за вакцини во Србија. Како што се наведува во неговата објава на Инстаграм,...
- Advertisement -