fbpx
9 C
Skopje

Апасиев: Ова е доказ дека Новиот режим ги заплашува чесните луѓе со камшик и ортома

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Власта е во ПАНИКА од извесниот неуспех на нелегалниот референдум и почнува со сила. Секојдневно добивам мејлови од луѓе вработени во јавен сектор кои бараат правна помош, оти против нив се покренати дисциплински постапки за напишани fb статуси!?

Ова е доказ дека Новиот режим, полека но сигурно, го надминува Стариот и се трансформира во извитоперен облик на ТИРАНИЈА. Уцени, закани за војна, заплашувања за бркање од работа, пресензитивност на критика – не се одлика на една демократска власт.
Или, како што вика Де Монтењ: „Секој [властодржец] што им се противи на законите, ги заплашува чесните луѓе со камшик и ортома“.

p.s. Ако мислите дека ќе го уплашите освестениот народ, ондак „сте нашле црква за крстење“.

Само повеќе иритирате и нè инспирирате во Борбата. За само година дена, станавте бетер од оние против кои се боревме! А тоа скапо ќе го платите.

#НемаПравдаНемаМир
#ЦрвенаРеволуција
#НеВиСеПлашиме
#НеВиПоминува
#Бојкотирам

ФБ СТАТУС НА ДИМИТАР АПАСИЕВ

 

Власта е во ПАНИКА од извесниот неуспех на нелегалниот референдум и почнува со сила. Секојдневно добивам мејлови од луѓе…

Posted by Димитар Апасиев on Saturday, August 4, 2018

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...
- Advertisement -