fbpx
-6 C
Skopje

„Apple“ годинава очекува рекордна продажба од над 230 милиони мобилни уреди

АКТУЕЛНО

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во последните 24 часа: 764 тестирања, регистрирани 100 нови случаи

Во последните 24 часа се направени 764 тестирања, а регистрирани се 100 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 47, Куманово 3, Дебар 12, Штип...

Apple секоја година руши рекорди со продажбите на својот iPhone, а истото ги очекува и годинава бидејќи е предвидено дека ќе продаде 230 милиони уреди. Овој број на уреди ги вклучува само iPhone 7s, iPhone 7s Plus и iPhone 8 моделите.

Конкретно, прогнозите се дека ќе бидат испорачани помеѓу 220 и 230 милиони iPhone телефони, толку колку што Apple планира и да произведе. Се што е над тоа ќе ги пробие бариерите дури и на оваа мегакомпанија. Но фактот којшто е најинтересен е тој дека продажбата ќе биде фокусирана само на три модели на iPhone.

Се претпоставува дека iPhone 8 ќе стигне на пазарот само неколку седмици после iPhone 7s и 7s Plus, а периодот во кој ќе се појават овие модели се очекува да биде при крајот на третиот или почетокот на четвртиот квартал. Веќе е јасно дека iPhone 8 нема да се чека до 2018 година и дека Apple ќе пронајде решение за проблемот со производството на TouchID сензорот кој треба да биде сместен во OLED екранот.

Она што е интересно исто така е тоа што во целата оваа приказна не се застапени прогнози за моделите iPhone SE, iPhone 6s и 6s Plus. Заедно со овие модели бројот на продадени уреди би можел да помине 300 милиони.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Д-Р ЛАЗАРОВ РАСПАЛИ: СЕ ЗАЦРНИЈА ЦЕЛИ СЕМЕЈСТВА ЛУДАЦИ ЕДНИ, ЈЕАЛЕ ВЕ KАФАНИ

Се распадна општеството во скоро секој сегмент, економски колабираме, образованието е суспендирано а медицинарите се фрлени во оган веќе година дена без пауза, лек...

Kолку долго се чува свeтата вода: Еве што треба да направите со неа после Водици

Прочитај повеќе во продолжение За време на вчерашниот ден верниците од црква земаат осветена вода, но дали знаете што треба да направите со старата света...

Нов силен земјотрес : Овој пат во Албанија

Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Албанија. Според веб-страницата на ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина од 4,2 степени според...

Јапонски оперски пејач ја пее „Ако уmрам ил загинам“ (ВИДЕО)

Јапонски оперски пејач Казухиро Котецу кој неодамна ја испеа „Македонско девојче“, сега објави видео во кое ја пее „Ако умрам ил загинам“ од легендарниот...

Еве kако Трамп посакал да биде испратен од Белата куќа

Американскиот претседател во заминување Доналд Трамп ќе полета од Вашингтон четири часа пред инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Цо Бајден, соопшти Белата куќа. Трамп и...
- Advertisement -