fbpx
17.8 C
Skopje

Ременски: Овој човек крвнички ме клоцаше во нозете и стомакот

АКТУЕЛНО

„Она на што никогаш не сум помислила дека е можно е човек во години кој сигурно е дедо со внуци, ќерки, снаи, без тронка свест и заддршка ќе се осуди, јавно, пред многу луѓе (сведоци), крвнички да ме клоца во нозете и стомакот со некаква „карате вештина“, со крв во очите, извикувајќи зборови кои можете да ги слушнета само во нацистички филм !

Виталниот старец со „патриотски набој“ е идентификуван и ќе го стигне правдата..

Она што деновиве му поминува низ глава, гледајќи го модрилото по моето тело и раните преку кои дојдоа на свет моите два сина се сеќавањата од детството дека, мојот роден татко никогаш нема кренато рака на мене, ниту било кој друг човек што го познавам !

Ова не се заборава !

И на крајот, ако е точна информацијата дека, овој човек работи во детска градинка во Аеродром, каде што родителите си ги носат своите најмили, тогаш навистина имаме проблем на какви умови им ги оставаме најмилите …“, напиша Фросина Ременски на својот фејсбук профил.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -