16 C
Skopje
- Advertisement -

AUTHOR NAME

Stefan Vasilevski

60 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

12ти април: Парадоскот „бесплатното“

Бесплатното, и покрај тоа што е една од најпопуларните басни раструбени по митинзи од политичари гладни за моќ и контрола и проплакани за мека...

Европа и светот се мобилизираат во центар-десно и десно

Под покровителство на Вашингтон, и во организација на домашниот тинк-тенк 🇮🇹 Nazione Futura говорници на конференцијата “National Conservatism: God, Honor, Freedom of Nations беа Марион Марешал, младата наследничка...

Светската десница на средби во Рим. Ќе има и Македонци.

После минатата средба и самит во Вашингтон, дел од светската десница на средба во Рим: Светските и европски конзервативци и десничари на заедничка конференција со...

Најдобра влада за потпишување трговски договори е владата на Љубчо Георгиевски – на СДСМ најлоша

Во период од безмалку три години, владата предводена од СДСМ не успеала да склучи ниту еден трговски договор, што ја рангира на дното на листата...

Рекорд на анти-христијански напади во Европа!

За време на празник да испратиме порака за мир и соживот но и да си ја браниме традицијата од злото! На сликата споделена од Идеолошкиот...

Наталитетот во Велес и регионот во огромен пад

Во Општина Велес (која го опфаќа и регионот), во некои подобри времиња се раѓале и над 1.800 бебиња - велат од општата болница во...

Источното крило на НАТО се зајакнува заради опасност од Русија

Во 2020 година, САД ќе канализираат 175 милиони долари од својот одбранбен буџет за поддршка на воената соработка и развој на одбранбениот потенцијал на Естонија,...

2020 исполнета со слобода, македонизам, конзерватизам и патриотизам

Ви посакуваме Среќна Нова 2020 година, исполнета со: 1.СЛОБОДА: Правда, Демократија, Принципи, Промени, Либерали, Екологија и Здрава Животна Средина 2.МАКЕДОНИЗАМ Татковина, Македонија, Национализам, Сигурни Граници Силна Армија НАТО 3.ПАТРИОТИЗАМ СилнаЕкономија НискиДаноци Дигитализација...

Младите лекари со порака: испраќаме уште една неславна година

Миграцијата на стручен и квалификуван кадар не е нешто ново. Но, последните години бележиме голем раст на миграцијата на македонски граѓани како никогаш досега....

Се за изборите во Хрватска: ХДЗ, конзервативците и десницата, анти-семитизам…

Што се случува со ХДЗ? Каде оди десницата во Хрватска? Мирослав Шкоро и конзервативците на изборите.... Дали Иван Пернар со неговата групација како и...

Latest news

2748 тестови: Регистрирани 934 нови случаи на Ковид 19

Во последните 24 часа се направени 2748 тестирања, а регистрирани се 934 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 420, Куманово 35, Дебар 5, Штип 20,...

Регистирани 33 деца позитивни на коронавирусот: Состојбата во градинките е под контрола

Од отворањето на градинките на 9 септември до денеска регистрирани се вкупно 33 деца позитивни на корона-вирусот и 109 вработени. Во моментов во изолација...

Османи: Се надевам дека следната недела ќе седнеме да разговараме со Захариева

Се надевам дека следната недела ќе се обезбеди формат да седнеме и да разговараме со министерката Екатерина Захариева, бидејќи навистина се ближат деновите кога...

Седум општини почнуваат со развој на социјални услуги на локално ниво

Министерството за труд и соцјална политика денеска потпиша грантови за развој на социјални услуги со општините Карпош, Берово, Чаир, Липково, Демир Капија, Ново Село,...
- Advertisement -