9 C
Skopje
- Advertisement -

AUTHOR NAME

Stefan Vasilevski

60 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

АСМЛ: Неразбирливо е како можат властите да игнорорат ваков проблем

Неразбирливо е како можат властите да игнорорат ваков проблем! Неприфатлив е комодитетот при игнорирањето! Навредлив е односот, ќе не чини сите многу во иднина, системски креираме...

Глупоста наречена минималната плата

Една од поактуелните теми деновиве околу која се крена посериозна галама, е покачувањето на минималната плата. Потегот, од страна на влада во пад, не...

Конференција: Иновации во безбедноста во Европа – безбедносен хакатон

Денес, во хотел Хилтон, се одржа конференција насловена "Innovate Europe - Security Hackaton". На конференцијата учествуваа политички партии, здруженија, платформи и индивидуи заинтересирани во...

Се отвара првата македонска симулација на Обединети нации!

По светските примери, конечно и во Македонија. Се отвара организација за едукација и информирање за Обединетите нации. Асоцијацијата за Обединети нации на Македонија (УНАМ)...

Неверојатен скок на партијата ВОКС: Конзервативците се трета најголема опција

Вчера, во Шпанија, се одржаа парламентарни избори. Од пребројани 93,8% гласови, партиите за независност не успеваат да добијат мнозинство места во парламентарната делегација што...

НОВ ПРАВЕЦ: Како до обединување на конзервативците преку нова стратегија

Македонските конзервативци се дел од неколку дневната политичка академија на New Direction, една од најголемите светски организации, основана директно од Маргарет Тачер во 2010...

Либералините вредности и енвиронментализмот се иднината на конзервативците

Европскиот конзерватизам треба да го реформира својот идентитет. Во време на акцелерација и глобализација, конзервативците се наоѓаат пред голем предизвик. Се повеќе теми како...

Вашингтон и Брисел повеќе да се заложат за Западен Балкан!

Учесници од Македонија се дел од самитот на светските и европски конзервативци (ACRE/ECR) во Киев, Украина. Во исто време, се одржува и политичка тренинг...

[ВИДЕО] Кој прв до плоштад: автомобил, автобус или велосипед?

Тимот на млади конзервативци при конзерватив МК (www.Conservative.mk) спроведе акција за видовите превоз до центарот на градот. Тие, почнувајќи во исто време со 3...

Неочекуван пресврт на изборите во Канада!

Во Канада се одржуваат парламентарни избори. Моментално се уште се бројат гласови во последните региони и места. Конзервативците кој се очекуваше да победат силно...

Latest news

Строги мерки: Се воведува полициски час во одредени градови кои претставуваат корона-жариште во соседна Грција

Заради зголеменото ширењето на коpoнa Грција воведе дополнителни мерки, вклучително и полициски час во Атина и Солун. Мерките стапуваат на сила во 6:00 часот денес...

И Груевски се прости од Амди Бајрам: Јас сум сведок дека тој беше човек кој помагаше на многу луѓе во тешки времиња

In memoriam Замина Амди Бајрам. Добар човек, снаодлив и многу емотивен, секогаш подготвен за добра шега. Незаборавен лик во македонската политика со кого имавме одлична...

И Сашо Мијалков се прости од Амди: Беше легенда 102, 3 %, ќе бидеш долго запаметен на јавната сцена

Драг пријателе, Беше легенда 102,3%, вели Сашо Мијалков по повод смртта на Амбди Бајрам. – Со својата појава и уникатно однесување ке останеш долго запаметен...
- Advertisement -