fbpx
9 C
Skopje

Бебе..

АКТУЕЛНО

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: СДСМ ќе го промени своето име, скратеното име и натаму би останало СДСМ

Премиерот Зоран Заев денеска пред медиумите рече дека владејачката партија во иднина планира да го промени името од „Социјалдемократски сојуз на Македонија“ во „Социјалдемократи...

Има работи кои технологијата не може да ги надомести..
Јебига..
Живееме во свет на компјутери
И на социјални мрежи..
Жими ланскиот ми снег..

Не вредат..
Понекад сакам да неам телефон..
Така ќе ми биде полесно да се справувам со тебе..
Ќе ми биде полесно да те сакам..
Од достапност секој момент ја губам желбата да те слушнам..

Дај ќе ги исклучиме телефоните..
И ќе се договараме за следна средба пет минути пред да заврши оваа..
Ќе биде поромантично..
Поинтересно..
И наместо пораки да си пишуваме писма..
Намирисани..

Не може да биде исто..
И нема да биде..
Исто…

Кога преспа кај мене..
И кај 7 кога сонуваше нешто лошо..
Толку се стресе..
Знам дека ќе ми се јавеше у случај да не бев таму..
Ама сеедно..
Она искрено и исплашено суштество се стисна во мене..
Таа прегратка не ја дава технологијата..

Љубов > Технологија..

Автор: Златко Ѓорѓијоски

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Фабрика на слатки облаци: Руски град во кој се патува поради совршениот традиционален десерт

Кога би се бирал „најслаткиот“ град во Русија, тоа би бил Коломна, кој е синоним за традиционалниот десерт од јаболка наречен пастила. Но, не дозволувајте...

Георгиевски: Отсекогаш сум кршел табуа

Претседателот на ВМРО-Народна партија Љубчо Георгиевски и поранешен премиер, во емисијата „24 Отворено“ на ТВ 24 Вести, истакна дека негова цел со неодамнешните предлози...

Трамп со својот говор ги „запали“ сите присутни: Ја спомнал и Меланија, а тоа што го кажал за неа

Синоќа, поранешниот претседател на САД одржал говор на конференцијата за Конзервативните политички акции. Конечно се чини дека е ставена точка за разните шпекулации за бракот...

Борис

Бидејќи ја задоволивме правдата ред е да се вратиме на старите проблеми. Сфативме со годините дека многу тешко успеваме да ја покажеме на дело нашата...

Заев: Неприфатливо е добивање државјанство со сведоци, мора да има доказ

Премиерот Зоран Заев останува на ставот дека барањето на албанската опозиција со три сведоци да се даде државјанство на тие што сè уште имаат...
- Advertisement -