13.8 C
Skopje
Thursday, May 23, 2024
spot_img

Крај на соработката меѓу Червар и РФМ: Искусниот стратег прифатил понуда од „Коцкестите“?

Изгледа дека наскоро би можело да дојде крајот на соработката меѓу македонската ракометна федерација и искусниот стратег, Лино Чевар.

Имено, според хрватските медиуми, Червар е број еден фаворит за преземање на хрватската репрезентација од рацете на Жељко Бабиќ. Споре информациите Червар веќе ја прифатил оваа понуда, а негов помошник се споменува Славко Голужа.

Бабиќ во вторник и официјално ќе ја напушти функцијата селектор на Хрватска, а во деновите што следуваат ќе знаеме дали Червар ќе биде неговата замена.

поврзани објави

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Последни објави