fbpx
2.8 C
Skopje

Крај на соработката меѓу Червар и РФМ: Искусниот стратег прифатил понуда од „Коцкестите“?

АКТУЕЛНО

Изгледа дека наскоро би можело да дојде крајот на соработката меѓу македонската ракометна федерација и искусниот стратег, Лино Чевар.

Имено, според хрватските медиуми, Червар е број еден фаворит за преземање на хрватската репрезентација од рацете на Жељко Бабиќ. Споре информациите Червар веќе ја прифатил оваа понуда, а негов помошник се споменува Славко Голужа.

Бабиќ во вторник и официјално ќе ја напушти функцијата селектор на Хрватска, а во деновите што следуваат ќе знаеме дали Червар ќе биде неговата замена.

претходниот член,Финале од соништата: Федерер подобар од Надал
Следната статијаБебе..

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -