fbpx
7 C
Skopje

Би сакал..

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...
Би ти подарил роза..
Секој ден..
Притоа без да ја оштетам природата..
Без да ја осиромашувам..
Би ти ги покажал ѕвездите..
Ги има многу..
Планетите..
Другите галаксии..
Би ти ја покажал својата фантазија..
Огромна е..
Бесконечна..
Во сите погледи..
Сакам да ти покажам дека сум ти поддршка..
Во невремиња..
Во добри времиња..
Во лоши времиња..
Во најголемите маки..
Зад секој агол..
Би ти го разубавил денот..
Секој ден..
Секој твој ден..
Секој мој ден..
Секој наш ден..
Не ми е гајле за двоината..
Вредиме повеќе од двајца..
Би те однел на една висока точка..
Каде цел град ќе ти биде на дланка..
И само небото над нас..
Би легнале хоризонтално..
Само со доближени глави..
Барем така ќе бидат на почеток..
Би ти ги покажал ѕвездите што водат до мене..
Би ти покажал нежност со роза..
Би ти ја покажал фантазијата со прикаските мои..
Би ти покажал дека секогаш ќе можеш да ме видиш мене на небото..
Дека секогаш те пазам..
И чувам..
Се надевам дека со ова би ти го разубавил денот..
Ако сеуште не знаеш да стигнеш до мене..
Не се секирај..
Јас ќе те најдам..
Ама тогаш нема да прашувам..
Само ќе те земам..
Зашто би сакал да сме заедно..
Автор: Златко Ѓоргијоски

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Зeмјотрес во Aлбанија, почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

Земјотрес со јачина од 3,1 степен, се случи попладнево во Албанија. Земјотресот се случил во 14:08 часот по локално време, а бил почувствуван и...

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...

ХОРОСКОП Љубов: ќе бидете одвоени од партнерот

ЉУБОВ: Ќе бидете одвоени од партнерот, но тој многу ќе ви недостасува. Ова ќе биде краток период. ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА:...

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...

Ахмети за пописот: Албанците не може да бидат помалку од 25 %

Во интервју за гостиварската локална телевизија ТВ Глоби а на тема околу пописот во Република Македонија лидерот на ДУИ, Али Ахмети посочи дека сите...
- Advertisement -