fbpx
-8 C
Skopje

Боки Јовановски: Утре ќе ви го опишам теророт кој што сум го преживеал, а за кој молчев десет години!

АКТУЕЛНО

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

СДСМ: Штип ќе биде во сигурни раце

Штип ќе добие градоначалник со полн легитимитет на целосно безбедни избори за здравјето на граѓаните и за сите учесници во изборниот процес. Штип...

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

ФБ СТАТУС НА Боки Јовановски 

Dovolno molcev i gi trpev site kleveti, navredi, site izmislici i konstruirani prikazni polni so zloba koi gi slusam i…

Posted by Boki Jovanovski on Wednesday, January 3, 2018

Доволно молчев и ги трпев сите клевети, навреди, сите измислици и конструирани приказни полни со злоба кои ги слушам и читам за себе во изминатиот период. Е па доста беше, решив дека повеќе нема да молчам и да оставам идиоти да го креираат јавното мислење и да ми го блатат името без никакви докази!

После десет години јас лично утре ќе ја објавам целата вистината поврзана со фамозната “жртва“ Сандра Перковска и во прилог на целата вистина јас лично на моја одговорност ќе ја објавам правосилната пресуда која е во моја корист, во корист на вистината за овој случај!!!
Утре ќе ја запознаам јавноста со какви мафијашки методи се служеше гореспоменатата Сандра Перковска и што се сум преживеал од нејзина страна! Утре ќе објавам со име и презиме кого таа “наивна“ Сандра ми испраќаше да ме рекетираат и ќе објавам колку пари ми земале насилно, употребувајќи физички напади и закани на класичен мафијашки начин!!! Детално за прв пат ќе ви го опишам теророт кој што сум го преживеал, а сум го молчел десет години!!!

Сакавте сензација, е па сега ќе морате да се соочите со вистината, доста ве оставив да пишувате глупости и да ме блатите!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Повреда при раѓање му ја парализирала раката на малиот Михаил, за лекувањето потребни 15.000 евра

Повреда при раѓањето на третото дете им го промени текот на животот. Семејството Ристоски од Тетово речиси две години во потрага на лек за...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Мицкоски најавува блокaда на Скопје: Колку е паметно да се одржуваат протестит за време на пандемија?

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протести со движење на колони возила низ улиците на 11 градови во државата против, како што велат од партијата, криминалот, корупцијата,...

Поради неговата сопруга била напишана песната „Македонско девојче“: ТАЖНА ВЕСТ – почиna зетот на пејачката Виолета Томовска

Зоран Росоманов, зетот на македонската фолк-легенда Виолета Томовска почина од последици на ковид-19. За сопругата на Зоран, Невенка, е испеана легендарната песна „Македонско девојче“....

Зад себе има два неуспешни брака: Колку тежи познатиот актер од Истанбулската невеста

Како што ви е веќе познато Оскан Дениз го глуми Фарук од хит серијата Истанбулската невеста. Оскан е роден во Анкара на 19ти Мај...
- Advertisement -