fbpx
16.8 C
Skopje

ЕРЕРА СО СОВЕТ ДО ЛИНГАРД: Да бев во таква пеколна форма како тебе, ова би го правел почесто..

АКТУЕЛНО

Лингард е фантастичен. За разлика од него, јас не сум во таква форма која би можела да го спаси мојот тим. То е неверојатно брз, никој неможе да го запре. Во една таква топ форма, тој треба да продолжи да шутира на противничките голови. Среќни сме за него, тој сака уште да напредува, сака да биде фантастичен фудбалер. Тоа го покажува на тренинзите каде што работи се повеќе напорно, а тоа се покажува и на натпреварите на кои му е дадено шанса да игра, вели шпанскиот фудбалер Ерера за формата на својот соиграч Џеси Лингард.

https://www.youtube.com/watch?v=nvvYlGRSNI0

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -