fbpx
-6 C
Skopje

Бонус за „добредојде“ (Welcome Bonus)

АКТУЕЛНО

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

СДСМ: Штип ќе биде во сигурни раце

Штип ќе добие градоначалник со полн легитимитет на целосно безбедни избори за здравјето на граѓаните и за сите учесници во изборниот процес. Штип...

Д-р Сашко Николов: Бесплатни заштитни маски ако победам во Штип

Продоллжуваме со навремена и целосна дезинфекција на сите јавни институции, посебно каде што престојуваат нашите деца. Ќе иницирам да се формира посебен фонд за...

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре...

Обично сите онлајн обложувалници го нудат бонусот за добредојде. Овој бонус може да го искористи секој кој ќе се регистрира на нивната страна и ќе стане дел од „семејстовото“ на таа обложувалница.

Ова е една добра причина да почнете со обложување онлајн. Во превод, локалната обложувалница неможе да ви понуди ваков вид на бонус, па затоа отворете сметка на некоја од онлајн обложувалниците.

Со овој бонус вие сте наградени дека станувате нивни корисник, па така вашите 10 евра ќе имаат вредност како 20, 30 или 50 во зависност од моменталната понуда на онлајн обложувалнциата.

Овој бонус е измислен со цел да се привлечат повеќе нови клиенти. Обично овој бонус се кредитира веднаш на вашата сметка и може веднаш да уживате со повеќе пари. Во локалните обложувалници бонусот за добредојде не постои.

Постапката за добивање на овој бонус е едноставна.

Станете нивни корисник и направете ја првата уплата, така вашата сметка ќе се кредитира за 50%, 60%, па дури и 100% повеќе. Со тоа вие имате поголеми шанси за да остварете добивка.

Генерално овој бонус се однесува само за нови корисници кои ќе се зачленат и ќе ја направат нивната прва уплата. Ако мислете дека можете да правите „матни“ работи со овој бонус, се лажете. Во принцип обложувалниците доделуваат само еден бонус на една IP адреса, па така вие немате можност да ги регистрирате сите од дома и да добивате бонус за секој.

Откако ќе го добиете бонусот за добредојде има одредени услови кои треба да ги исполнете пред да направите повлекување. Воглавно тоа е дека треба да да ја изиграте вкупната сума од уплатата и бонусот барем неколку пати, па потоа да направите исплата.

Пред да помислете да ги „надмудрите“ обложувалниците добро прочитајте ги правата и условите за користење на овој бонус, бидејќи постојат многу обложувалници каде што ако направите повлекување без исполнети услови, бонусот ви се одзема, а вашата сметка се деактивира. Бидете внимателни!

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Повреда при раѓање му ја парализирала раката на малиот Михаил, за лекувањето потребни 15.000 евра

Повреда при раѓањето на третото дете им го промени текот на животот. Семејството Ристоски од Тетово речиси две години во потрага на лек за...

Венко не спие: Доцна во ноќта ги сподели најновите резултати за Ковид-19 за изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 1181 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 95, Куманово 10, Штип 12, Прилеп...

Мицкоски најавува блокaда на Скопје: Колку е паметно да се одржуваат протестит за време на пандемија?

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протести со движење на колони возила низ улиците на 11 градови во државата против, како што велат од партијата, криминалот, корупцијата,...

Поради неговата сопруга била напишана песната „Македонско девојче“: ТАЖНА ВЕСТ – почиna зетот на пејачката Виолета Томовска

Зоран Росоманов, зетот на македонската фолк-легенда Виолета Томовска почина од последици на ковид-19. За сопругата на Зоран, Невенка, е испеана легендарната песна „Македонско девојче“....

Зад себе има два неуспешни брака: Колку тежи познатиот актер од Истанбулската невеста

Како што ви е веќе познато Оскан Дениз го глуми Фарук од хит серијата Истанбулската невеста. Оскан е роден во Анкара на 19ти Мај...
- Advertisement -