fbpx
10 C
Skopje

Македонија

ФОТО: Екс-кандидат за градоначалник на Битола се соблече на -20, и направи вистинска лудост

Периодов Македонија е зафатена од екстремно ниски температури пропратени со обилни количини од снег, но тоа не му пречеше на битолчанецот Зоран Лазаровски -...

СДСМ: Милошоски на кого и што зборува, граѓаните избраа промени и нова Влада!

СДСМ со реакција на повикот на членот на ИК на ВМРО ДПМНЕ, Антонио Милошоски, за оставка на претседателот на СДСМ, Зоран Заев. „Над 612.000 граѓани...

Лазаров: Со новите мерки за спорт, спортот ќе се издигне на уште повисоко ниво

Капитенот и еден од најдобрите ракометари на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров, во интервју за „ОКО“ на „ТВ НОВА“, зборуваше за мерките и инвестициите,...

Груевски: Ако ДУИ не изигра, ќе владееме уште 8 години по ред

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ, г. Никола Груевски, во ново интервју за „Дневник“, по повод платформата што ја објавија албанските партии од Македонија, истакна дека...

Антонио Милошоски: Зоран Заев да си ја поднесе најавената оставка

Членот на ИК на ВМРО ДПМНЕ, Антонио Милошоски, денес уште еднаш го потсети лидерот на СДСМ, Зоран Заев, дека не ја добил довербата од...

Од ЕЛЕМ убедуваат: Ситуацијата е под контрола, нема никаков дефект

Утрово излегоа информации дека еден од трите блока на РЕК Битола откажал функција, па струја во земјава дополнително се увезувало. По овие информации со...

Екстремно ниски температури ја зафатија територијата на Македонија, најниската -28 степени

Територијата на Македонија ја зафати поларен бран со екстремно ниски температури. Водите на реките и езерата ширум државата се обвиени со бела покривка формирана...

СДСМ: Владата во заминување ги стави во опасност и без струја граѓаните на Македонија

Деновиве во Македонија зафати „сибирска“ зима, па температурите на одредени места се и дури 20 степени под нулата. И покрај ниските температури, неколку места...

Левица: Платформата на албанските партии е провокативна и беспредметна

Албанските партии вчера оформија заедничка платформа, во која ги поставија условите за коалицирање со нив и оформување на влада. Со реакција на оваа платформа...