fbpx
-5.6 C
Skopje

Македонија

Ново Тикток видео: На наплатната рампа Скопје – Гостивар вади легитимација и минува без проблем (Видео)

Објавувањето на Тикток видеа од ваков тип во последно време е актуелно во нашата држава, па оттука се поставува прашањето - што конкретно ќе...

Богојески смета дека Бугарија е виновна за палењето на бугарското знаме во Вевчани: Очекувам поголеми провоkации

Петар Богојески од македонски концепт на фејсбук Бугарија е виновна за палењето на бугарското знаме на карневалот во Вевчани! Секако дека е непримерно да се...

За Вевчани: Се огласи Спасовски таму немаше ништо спеkатkуларно, од политички причини некој сакаше да предизвиka инциндент

Спасовски: Во Вевчани немаше ништо спектакуларно, од политички причини некој сакаше да предизвика инцидент Коментирајќи ја полициската интервенција на Вевчанскиот карневал, министерот за внатрешни работи,...

Заев за „Капитал“: Инвестираме во инфраструктура, патишта, енергетика, капиталните инвестиции се планирани на ниво од 23 милијарди денари

Јасно е дека спомениците не се трајни добра коишто го подобруваат животот, како што се патиштата, училиштата, болниците, студентските домови, градинките, спортските објекти, функционални...

И сега шу праиме: Долга е раката на дада Јоци

Фејсбук статус на Јорданка Ивановска Јоци Го нема повеќе лажниот профил со украден мој идентитет на кој се ширеше меѓуетничка омраза, клевети, лаги, албанофобија До моќковците...

Лоши вести во Маkедонија: Синот починал на лице место а неговата мајkа се бори за живот

ВО ФОКУСОТ ДЕНЕС: Филипче сподели убава вест: Од 21 јануари угостителаките објекти ќе работат до 21 часот; Борко Ристовски со поддршка за македонската репрезентативна...

Филипче сподели убава вест: Од 21. Јануари кафулињата и рестораните со работно време до 21 часот

Од 21. месецов ќе се врати работното време на угостителските објекти до 21:00 часот, а сите останати мерки остануваат во сила, изјави денеска министерот...

Штотуку упати моќна порака: Среќно момци, Македонија вечна (Фото)

Борко Ристовски не е во составот на репрезентација за Светското првенство во Египет, но сепак тој е голема поддршка за нашата репрезентација. Пред вечерашниот натпревар...

УБАВО Од 00:00 на полноќ: За половина час од сега влез без ПЦР тест во Србија за сите наши граѓани

Србија од четврток, 14 јануари утре, ќе го укине задолжителниот ПЦР тестот за влез во земјата за македонските државјани, информираа премиерот Заев и Ана...