-2 C
Skopje

Дејвид Бекам не е најбогатиот пензионер: Ова се 10 луѓе кои заработуваат највеќе, еве кој ги плаќа

АКТУЕЛНО

Како ви се допаѓа новиот изглед на скопската стара чаршија?

Неодамна, Општина Чаир го заврши проектот за Промоција на чаршиски туризам во Општина Чаир, во рамките на Проектот за Локална и Регионална Конкуренција (ПЛРК)...

Николовски: Николов е олицетворение на чесната понуда на СДСМ

На денешната прес конференција во Штип генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски го претстави кандидатот на СДСМ за предвремените локални избори, Др. Сашко Николов. „Штипјани...

Д-р Сашко Николов : Солидарноста, професионалноста и работа за сите граѓани подеднаkво е мое мото, моја заклетва пред вас.

Важно е Штип да избере градоначалник, легитимен со мандат од вас граѓаните. Штипјани заслужуваат реализација на проектите кои ги набројав сега, но и на...

Словенците за само 10 дена успеаа да адаптираат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитети во Љубљана

За само десет дена, градежниците успеаја да прилагодат повеќе од 1.700 квадратни метри болнички капацитет на недовршениот објект на Дијагностичко-терапевтската служба на Универзитетскиот медицински...

Дејвид Бекам не одамна изјави дека тој е најбогатиот пензионер, па медиумите покренија лавина приказни околу вистината за овие информации.

Големи спонзорски договори реклами и брендирање на производите се работите со кои ѕвездите се занимаваат по завршувањето на професионалната кариера.

Дејвид Бекам месечно заработува околу три милиони евра и тоа е точна информација, но не е најбогат пензионер. На прво место е Мајкл Џордан, кој има доживотен договор со Најк, па месечно инкасира 7,5 милиони долари.

Заработката на поранешните спортисти во пензија

1. Мајкл Џордан (90 милиони долари)
2. Дејвид Бекам (40 милиони долари)
3. Арнолд Палмер (37 милиони долари)
4. Џек Никлаус (30 милиони долари)
5. Меџик Џонсон (22 милиони долари)
6. Шекил О’Нил (20 милиони долари)
7. Гери Плејр (19 милиони долари)
8. Вејн Гретски (17 милиони долари)
9. Грег Норман (16 милиони долари)
10. Пеле (15 милиони долари)

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Реакција од ВМРО НП: Се повеќе изјавите и настапите на Филип Петровски наликуваат на Македонски народни приказни

Изјавите на политичарот и аналитичарот во обид Филип Петровски во емисијата ‚‚Во Центар‚‚ кај Васко Ефтов и директните обвинувања кон лидерот на ВМРО-Народна партија...

Вистински пример: Градоначалникот на Прилеп го замени оделото и фотељата со скафандер и бел мантил

Градоначалник за пример! Човек, лекар, хуманист кој на многу доктори-политичари, пратеници и функционери им покажува како вистински се сака својот народ Работам се што треба...

Нанесете го ова на темото и косата побрзо ќе ви расте – нема да се покаете

Изгледа е вистина дека сокот од кромид може да се користи за спречување на опаѓањето на косата. Многу шампони и тоници за коса, содржат...

Во Македонијава наша експерти за корона станаа сите маалски „фраери“ кои чекаат пари од тато и мама за да се напијат едно кафе со...

Со години живеам надвор од Македонија. Сум живеел во Словенија, сум живеел во Канада, а сега живеам во Швајцарија. Во сите држави во кои...

Наставник купил лажна дијагноза за да биде подолго на одмор, следувало нешто незамисливо

Еден наставник по англиски јазик идентификуван само како г-дин Ду, кој работи во приватно училиште во Внатрешна Монголија, бил принуден јавно да се извини...
- Advertisement -