fbpx
2 C
Skopje

Додека монтирале плински боца на кола дошло до експлозија, мајсторите завршиле во болница

АКТУЕЛНО

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

Венkо штотуkу соопшти: Во изминатите 24 часа дури 2953 луѓе биле тестирани, а позитивни се 556 од нив

Во последните 24 часа се направени 2953 тестирања, а регистрирани се 556 нови случаи на ковид-19 Починати се 22 лица, десет пацинети од Скопје...

Во текот на вчерашниот ден, во вечерните часови, односно во 21,10 часот во Куманово на ул .„Никола Тесла“ настанал пожар во помошна просторија- гаража од куќа сопственост на М.Ј. .

До пожарот дошло поради невнимание при замена на цевка за плин, монтирање и демонтирање на плинска боца на патничко возило „Рено 18“ со кумановски регистарски ознаки , сопственост на Т. М. (54) од Куманово, додека Т. М и А. Ц. (34) од Куманово биле заедно во каналот под возилото, дошло до експлозија и запалување на инсталацијата за плин на возилото, при што  внатрешноста на истото целосно изгорела, а Т. М. и А.Ц  се здобиле со изгореници од втор степен во пределот на рацете и лицето, а воедно опожарена е и гаражата.

Истите со возило на Итна медицинска помош се пренесени во Медицински Центар – Куманово за укажување на лекарска помош.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Противпожарната единица -Куманово. Увид на лице место извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од Секторот за внатрешни работи Куманово.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Нoви правила за на свадба: Подароkот не смее да биде под 4000 денари, не смее да се носи бела облека (Фoто)

Гостите кои требало да присуствуваат на свадбата на идната госпоѓа Сандерс, добиле листа со 10 правила кои мораат да ги почитуваат, а а еден...

Полицајците останале во шok при рутинска контрола: Фатен „рекордер“, погледнете колку промили имал во крвта

Припадници на сообраkајната полиција на Полицисkата станица во Ариjeе го запреле 67-годишниот возач, а полицијата била изненадена кога видела колку промили имал во kрвта. Имено,...

Талат од Преспав: Дури работев во слаткарница научив да се смеам и кога не ми е денот

Како е да се снима во време на корона и колку се плашеле доколку се заразат од престанок на снимање на Преспав. Снимањето за...

Ретро: Љубчо зборува за Груевски, Спиро во позадина се смешка (видео)

ЉУБЧО ГЕОРГИЕВСКИ: Господинот Груевски зборуваше за неговото работење во некое апстрактно време, не ја спомнува Владата во која работел, не спомнува кој бил премиер...

Kавга која ја доведе до солзи: Зорица Брунцлик се расплака во живо на Пинкове Ѕвезди

Никој ништо не рекол и не направил. Дали ова е поради мене? Ова е навистина смислено. Во сред емисија со овие зборови се обрати еден...
- Advertisement -