33 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Балкоски: Кога се овозможи слобода, ослободување од режимот на Дпмне, градовите од Истокот започнаа со севкупен локален развој

Изборната Единица 3 и Источна Македонија беше присвојувана од Дпмне на следниот начин: - го осиромашија населението - на младите работоспособни луѓе не им создадоа можност...

Мисајловски на средба со граѓани во Ѓорче Петров

Носителот на листа во изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски заедно со кандидатите за пратеници во ИЕ2 Бојан Стојаноски и Наташа Менкиновска денеска...

Интервју на Заев за „Слободен Печат“: Пензионерите ќе можат да добијат екстра месечен надоместок од 4.500 денари

Интервју на „Слободен печат“ со лидерот на СДСМ и на коалицијата „Можеме“, Зоран Заев, кој според многу анкети влегува како фаворит за победа на овие...

Љупчо Николовски: Единствени што ја омаловажуваат македонската гордост нарекувајќи нè “северџани” и други грозни измислици, се самите членови на ВМРО-ДПМНЕ

Носителот на листата на кандидати во Изборна единица 3 Љупчо Николовски, одвои дел од своето време во разговор со Фронтлајн во кој зборуваше  за...

Фејсбук дуел меѓу Јоци и Златев

Јебеш ти држава во која една очајна, исфрустрирана, осамена и невработена личност како Јоци дава оцена за тоа кој е новинар а кој не.
Се сеќавава ли некој на нешто што било откриено од Јоци? Од кога тоа зајадливите коментари на фб се новинарство?

Личност која 20 години кариера поминала во “Скопска редакција”, не е квалификувана да биде новинар, а не па да оцрнува кој е новинар а кој не. Да имаше Јоци “новинарски нерв”, како што вели, ќе излезеше од теми за шахтите, пазарчето, канлизацијата… ќе откриеше некоја корупција, ќе направеше здрава политичка анализа.

Овој фејсбук статус го објави новинарот Златев на неговиот официјален фејсбук профил. Но, должна не му остана ниту искусната новинарка Јорданка Ивановска Јоци. Во продолжение статусот на Јоци:

Срце убаво тоа надркано, шахтосано, кавадаречко, никад непронајден, со поглед ко да ќе убие некој. Никад дел од интелектуала, никад дел од добри друштва, никад опкружен со паметни луѓе, напротив со жутозуби луѓенца, во вечна потрага по сам себе, идолатриски поклонет на Груевски.

Се сеќаваат Златев, и тоа како – министри и премиери. Имено и во Лондон предавав за корупција, на Универзитет. Јас сум за тебе Ајфел, одамна влезена во македонски новинарски анали со безброј признанија. На тебе никој не се сеќава пошто си петта класа. Одувек. И со такви си и опкружен.

И да, ја ќе кажувам кој е новинар. Него, не е паметно никад неспомнат од мене да се закачаш вака, не ? Ве екипираше Грујо ?
Изгледа си заборавил кога ме обожаваше во инбокс, ко член на СДСМ и трета придружничка со две леви нозе у кампања на Бетиан Китев.

Да те потсетам, ако не па, па сам да си избереш шахта да се удавиш у неа? Докторка на науки сум да те напикам у шахта.

Latest Posts

Балкоски: Кога се овозможи слобода, ослободување од режимот на Дпмне, градовите од Истокот започнаа со севкупен локален развој

Изборната Единица 3 и Источна Македонија беше присвојувана од Дпмне на следниот начин: - го осиромашија населението - на младите работоспособни луѓе не им создадоа можност...

Мисајловски на средба со граѓани во Ѓорче Петров

Носителот на листа во изборната единица 2 на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски заедно со кандидатите за пратеници во ИЕ2 Бојан Стојаноски и Наташа Менкиновска денеска...

Интервју на Заев за „Слободен Печат“: Пензионерите ќе можат да добијат екстра месечен надоместок од 4.500 денари

Интервју на „Слободен печат“ со лидерот на СДСМ и на коалицијата „Можеме“, Зоран Заев, кој според многу анкети влегува како фаворит за победа на овие...

Љупчо Николовски: Единствени што ја омаловажуваат македонската гордост нарекувајќи нè “северџани” и други грозни измислици, се самите членови на ВМРО-ДПМНЕ

Носителот на листата на кандидати во Изборна единица 3 Љупчо Николовски, одвои дел од своето време во разговор со Фронтлајн во кој зборуваше  за...

АКТУЕЛНО

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.