fbpx
5 C
Skopje

Фото: Како изгледа популарната актерка Росалинда денеска?

АКТУЕЛНО

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...

Николов: 100 штипски куќи во населбата Света Недела за социјално загрозените семејства

Штип се грижи и ќе се грижи за секој еден свој жител. Солидарноста, хуманоста и посветеноста се нашиот столб и во тој дух ќе...

Европски претставници: Заев ја носи Македонија во ЕУ, таму каде што припаѓа

По повод наградата за човекови права за 2020 година што фондацијата „Фридрих Еберт“ му ја додели на претседателот на СДСМ Зоран Заев, со видео...

Спасовски се огласи за протестите на ВМРО-ДПМНЕ: Почитувајте ги забраните за јавни собири

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска апелираше до опозицијата која најави протести во повеќе градови да ја почитува забраната за јавни собири, заради...

Пред повеќе од 15 години домашната публика лудуваше за латино-американските серии, а една од најфаворизираните глумици беше и Талија. Многумина поради неа актуелно ги следеа случувањата во сапуниците како “Marimar” и “Rosalinda”.

Талија ги толкуваше улогите во сапуниците како “Marimar” и “Rosalinda”, а нејзината популарност беше толку голема така што во нашиот регион сите ја познаваа, а исто така се слушаше и хитот како “Amor a la Mexicana”.

Талија и денес е голема ѕвезда во Мексико, а во Америка беше актуелна во јавноста откако се омажи за Томи Мотола, поранешниот маж на пејачката со раскошен глас, Мараја Кери.

Во 2003 година, таа засекогаш го напушти светот на сапуниците и се посвети на музиката, а истата година објави и музички албум наменет за американскиот пазар.

Од нејзиниот албум се издвои песната “I Want You”, а нејзините други песни не достигнаа енормна популарност.

Талија Соди мами воздишки кога и да се појави на црвениот тепих. 47-годишната мексиканска актерка, позната по улогата на „Росалинда“, изгледаше фантастично на забава по повод Греми во Беверли Хилс, Калифорнија. Таа блескаше во зелена креација со пердуви од новата колекција од сопствената модна линија.

Погледнете како таа изгледа со нејзиниот сопруг:

Talija

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Љубчо Георгиевски: Ќе ги објавувам со име и презиме сите од ВМРО кои плукаат по Заев а зборувале многу за Бугарија

Поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен македонски премиер, Љубчо Георгиевски во интервјуто на ТВ 24 дебатираше за македонско-бугарските односи и интервјуто кое премиерот Зоран...

Овој напиток е ХИТ во светот: Се пие 15 дена, намалува 80 отсто од маснотиите

Револуционерниот напиток стана хит во светот поради својата ефикасност. Тајната е во главната состојка – сода бикарбона бидејќи за четири недели го забрзува метаболизмот и...

Николовски : Штип заслужува да е во сигурни раце

Денеска се приклучив на централниот караван на #СДСМ во Штип, со поддршка и промоција на програмата на Д-р Сашко Николов. Само со Сашко Николов,...

Миленко го нарече Апасиев шарено kурле и му порача: Парите од хонорар кај Катица да ги вратиш

Шареното kурле го рушеше Грујо за да дојде Заев. Заев дојде, kурлето во парламент кворум му обезбедува. Еднаш шарен - секогаш шарен. Парите од хонорар кај...

Љубчо Георгиевски се огласи за интервјуто на Заев:Заев решава два-три крупни проблеми од државен аспект

Љубчо Георгивески, лидер на ВМРО Народна партија, е на став дека сите работи што ги кажал премиерот Зоран Заев во интервјуто за БГНЕС се...
- Advertisement -