fbpx
8 C
Skopje

Гатузо: Збеснувам за тоа што го слушам во последно време!

АКТУЕЛНО

Царовска : Штипјани треба да бидат горди што имаат можност да го изберат Сашко Николов за градоначалник

Штипјани треба да бидат горди што имаат ваков сограѓанин од една страна , но уште поважно што може да го изберат за градоначалник. Тој...

Богоjeски со жестока порака до Милошоски и Апасиев:Македонците и Албанците имаме слична историја и исти маки сме препатиле

Обидот на типчиња како Антоњо и Апашиненко да направат меѓуетнички судири во Македонија со приказната за “шиптарот Османи кој ги продава македонскиот идентитет и...

Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани

ПРВА ЛИНИЈА Home ИЗБОРИ Николов: Социјална правичност и еднаквост за сите штипјани December 1, 2020 13:10 Како иден градоначалник се обврзувам дека ќе продолжам да работам...

Бочварски: Државата ќе стане сериозен играч во однос на пазарот на гас

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски вели дека гасификацијата е еден од приоритетите на Владата и оти кракот кој поминува низ од Куманово,...

Џенаро Гатузо успеа да воведе одреден ред во составот на Милан и да забележи неколку позитивни резултати во изминатите неколку кола, а изминатиов викенд неговиот тим не оствари победа на гостувањето кај Удинезе поради црвениот картон и несреќниот автогол кој си го даде Донарума.

Ова беше петти натпревар во низа на кој Милан не претрпе пораз (седми ако се земат во предвид сите натпреварувања), а самото ова донесе низа позитивни коментари на сметка на популарниот Рино и работата која ја врши во првиот тим по заменувањето на Винченцо Монтела. Во ваква ситуација секако многумина со две раце би ги прифатиле позитивните критики од експертите и јавноста, но сепак Гатузо не би бил Гатузо ако нема поинакви сфаќања за оваа тема.

Според тренерот на Милан, вистинска грешка е да се даваат комплименти за неговиот тим, бидејќи историјата на клубот говори нешто сосема поразлично од она што сега се гледа на првенствената табела.

– Збеснувам кога слушам комплименти за нас и нашата игра. Само погледнете ја табелата. Со оглед на дресот кој го носиме и квалитетот на составот, мора да ја погледнеме табелата и да направиме многу повеќе. Мора да ги тргнеме комплиментите настрана, мора да продолжиме да работиме и да не ја губиме свеста за тоа каде припаѓаме, – потенцира Гатузо, јасно посочувајќи дека осмото место на табелата не е нешто што треба да ги радува него и неговите играчи.

Извор: Derbi.mk

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Цеца два пати гостувала во една иста емисија, а ова ниkој не го забележал

Српската мега ѕвезда Цеца два пати гостуваше во една иста емисија именувана како „Хит Твит“. Првиот пат на 10 мај кога и го напушти студиото...

Спасовски на средба со актуелниот градоначалник на Штип: Тема на разговор претстојните избори и соработката на локалната самоуправа со полицијата

Денеска имав средба и со вршителот на должноста градоначалник на Штип каде исто така разговаравме за претстојните избори, но и за соработката на локалната...

Звучи како виц, но не е: Маж испешачил 400 километри за да ја разбистри главата по кавгата со жена му

Мажот бил запрен од полицијата рано во понеделникот во близина на Фано во централна Италија. Тој беше уморен и премрзнат, изјави полицаецот Антонио Скванци. Тој на...

Најново: Кафеаните, кафулињата, трговските центри ќе затвораат во 17 часот – соседна Србија со најнови мерки

Српската Влада денеска треба да усвои нови мерки за спречување на ширењето на Ковид-19, предложени од Кризниот штаб. Една од мерките ќе биде угостителските...

ТАЖНА ВЕСТ од Скопје: Пријавено безживотно тело на Бит Пазар на момче кое имало само 27 години

На 01.12.2020 во 05.25 часот било пријавено дека на подрачјето на Бит Пазар бил пронајден починат М.Ш.(27) од Скопје. Од страна на лекар од Итна...
- Advertisement -