fbpx
4 C
Skopje

Коефициентите за кладење и исходот на натпреварите

АКТУЕЛНО

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Захариева доби прашање дали е можно под притисок да го тргнат ветото: Еве што одговори

Министерката за надворешни работи на Бугарија Захариева во утринско интервју на БТВ, на новинарското прашање може ли под притисок од Европската Унија Софија да...

Битиќи на средба со угостителите: Јас сум еден од тие што потешко го помина вирусот, здравјето е најважно

Угостителите и организаторите на свадби денеска одржаа протест пред Владата, барајќи нови протоколи што ќе им овозможат да продолжат со организирање на прослави и...

Коефициентите за кладење може да се каже дека до некоја мера влијаат на конечниот исход на натпреварите. Поготово онаму каде кладилницата дава реални коефициенти. Сепак треба да се соберат доволно информации за тоа дали коефициентот е реален, ова се некои параметри кои се земаат при креирање на коефициенти:

  • Составот на тимот
  • Очекуваните отсуства на некои играчи од тимот
  • Претходно играните натпревари на екипата, може да влијаат врз способноста на играчите
  • Состојбата на теренот каде се игра натпреварот
  • Коплетната мотивација на екипата

Доколку вие се информаирате на правилен начин и ги добиете вистинските информации ќе имате одлични шанси за да остварите добар профит.

Коефициентите за кладење може да ви помогнат во кладењето

Коефициентите кои обложувалницата ќе ги понуди не одговараат секогаш на реалната веројатност за победа на едната или другата екипа. Туку тие се прилагодени за обложувалницата да има одреден профит. Затоа ако тој што се клади, знае да ги определи реалните коефициенти е во голема предност. Тој може да препознае кога кладилницата нуди поголем коефициент, од онај реалниот.

Коефициентите за кладење

Кои коефициенти се добри за кладење?

Доколку ова прашање им го поставите на играчите кои играат со многу пари ти ќе ви одговорат дека само реалните коефициенти се добри. Затоа што доколку коефициентот не е реален тогаш значи дека се работи за грешка на аналитичарот или кладилницата намерно ви нуди таков коефициент. Анализата и статистиката може во голема мера да ви помогнат при одлучувањето на кои натпревари да се кладите, но внимавајте и тука може да се работи за лажна статистика.

  • Лажната статистика може да ја искриви реалната слика за натпреварот

Статистиката може да биде лажна, а тоа е многу лесно во фудбалот. Затоа што резултатите се со мал број поени, односно голови. На интернет може да се пронајдат многу корисни статистики. Такви се просецен број на шутеви или ефективноста на акциите. Но тука веќе доаѓаме до она што сами може да го видиме, на пример дали некој клуб добро напаѓа. Значи сепак подобро е да се познаваат клубовите и нивните јаки и слаби страни отколку статистиката.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Убави цифри: Koлky можете да заработите во Чвајцарија како фризер, столар, возач

Убави цифри: Колку можете да заработите во Швајцарија како фризер, столар, возач… Кантонот на Цирих неодамна објави водич за плата од кој може да се...

Мицкоски се огласи за тоа дали со сопругата имаат бугарски пасоши

Фејсбук статус на Христијан Мицкоски И јас, и мојата сопруга имаме единствено македонски пасош. И ќе продолжам да се борам за македонските национални интереси. Колку повеќе...

Поучна приказна за Човекот, Бог и празниот куфер која ќе ви го смени животот

Си поминал некој човек. Во еден момент забележал како му се приближува Бог, кој со себе носел куфер. И Бог рекол: „Сине, време е...

Спасовски до Јанушев: Нема никаков договор со Мијалков

Aпсолутно тезите што сега се покренуваат дека некој нешто договарал со некого за одреден случај, мислам дека се демантираат една по друга или се...

Сабриоски до Маричиќ: Плачевте, кукавте, навидум се боревте за нели функционалност на државата се додека не стигнавте на кожната столица

Господине Бојан Маричиќ, министер за правда, не е мое да судам, ниту тоа ќе го направам - ќе ви пресуди перцепцијата на граѓаните за...
- Advertisement -