fbpx
11.8 C
Skopje

УЕФА го одбра тимот на векот: Атомски напад, генијална врска и гранитна одбрана

АКТУЕЛНО

 

“Уефа“ го објави тимот на векот составен од играчи кои најчесто биле дел од екипата на УЕФА од 2000. година до денеска.

Место во оваа екипа најдоа моменталните членови на Барселона (Пике, Иниеста, Меси), како и поранешните (Пујол, Чави, Анри)

Во екипата се и два сегашни аса на Реал (Рамос и Роналдо), како и легендата на овој клуб Икер Касиљас кој моментално го носи дресот на Порто.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -