17 C
Skopje

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Рано е да се препорача како мерка – Вакцинираните со БСЖ се поотпорни на Ковид-19

Постојат претпоставки дека лицата кои што ја примиле БСЖ вакцината се поотпорни на корона вирусот. Ова денеска ги истакна доктор Владимир Микиќ од Институтот за...

Вакцинираните со БСЖ се поотпорни на Ковид-19 – рано е да се препорача како мерка

Постојат претпоставки дека лицата кои што ја примиле БСЖ вакцината се поотпорни на корона вирусот. Ова денеска ги истакна доктор Владимир Микиќ од Институтот за...

Миле Јанакиески после 10 дена штрајк со глад пренесен во болница

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, синоќа од затворот во Шутка е однесен на преглед во болницата 8 – ми Септември.

Како што објави Алсат М, тој се пожалил на болки во стомакот, гадење и лошење, откако деновиве не јаде затворска храна.

Денеска тој беше спроведен на судењето за случајот “Талир”, а се наоѓа во притвор поради продажбата на државно земјиште на фирми кои потоа не ги изградиле предвидените хотели.

Прочитај повеќе: Сега веќе поранешниот претседател на Одборот директори на акционерското друштво за стопанисување со деловен простор (АДСДП) , Џеват Исени по одлуката на Владата да биде разреен од функцијата на својот Фејсбук профил му се заблагодари на премиерот Зоран Заев за укажаната доверба да управува со оваа институција.

Од Владата нема објаснување за одлуката, иако Исени неодамна предизвика скандал, откако се пофали со скандалозна снимка, на која се гледа како на свадбена веселба се појавува со пиштол во појасот.

Џеват Исени, тврди дека пиштолот што го носел на појасот на свадбена веселба бил гасен пиштол

Latest Posts

Рано е да се препорача како мерка – Вакцинираните со БСЖ се поотпорни на Ковид-19

Постојат претпоставки дека лицата кои што ја примиле БСЖ вакцината се поотпорни на корона вирусот. Ова денеска ги истакна доктор Владимир Микиќ од Институтот за...

Вакцинираните со БСЖ се поотпорни на Ковид-19 – рано е да се препорача како мерка

Постојат претпоставки дека лицата кои што ја примиле БСЖ вакцината се поотпорни на корона вирусот. Ова денеска ги истакна доктор Владимир Микиќ од Институтот за...

АКТУЕЛНО

Вакцинираните со БСЖ се поотпорни на Ковид-19 – рано е да се препорача како мерка

Постојат претпоставки дека лицата кои што ја примиле БСЖ вакцината се поотпорни на корона вирусот. Ова денеска ги истакна доктор Владимир Микиќ од Институтот за...

Страшна вест од Кочани: Едно лице ја загуби битката со корона вирусот

Едно лице од Кочани, ја загуби битката со корона вирусот, потврдуваат за „Слободен Печат“ официјални избори од Општина Кочани односно градоначалникот Николчо Илијев. Веста ја...

Во соседството за карантин се користат мигрантски центри и шатори, во Македонија хотели и пансиони

Освен што се пред сериозен предизвик да го обезбедат јавното здравје дома, државите во оваа светска пандемија на коронавирусот се исправени и со извелкување...

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.