fbpx
14.8 C
Skopje

Миле Јанакиески после 10 дена штрајк со глад пренесен во болница

АКТУЕЛНО

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, синоќа од затворот во Шутка е однесен на преглед во болницата 8 – ми Септември.

Како што објави Алсат М, тој се пожалил на болки во стомакот, гадење и лошење, откако деновиве не јаде затворска храна.

Денеска тој беше спроведен на судењето за случајот “Талир”, а се наоѓа во притвор поради продажбата на државно земјиште на фирми кои потоа не ги изградиле предвидените хотели.

Прочитај повеќе: Сега веќе поранешниот претседател на Одборот директори на акционерското друштво за стопанисување со деловен простор (АДСДП) , Џеват Исени по одлуката на Владата да биде разреен од функцијата на својот Фејсбук профил му се заблагодари на премиерот Зоран Заев за укажаната доверба да управува со оваа институција.

Од Владата нема објаснување за одлуката, иако Исени неодамна предизвика скандал, откако се пофали со скандалозна снимка, на која се гледа како на свадбена веселба се појавува со пиштол во појасот.

Џеват Исени, тврди дека пиштолот што го носел на појасот на свадбена веселба бил гасен пиштол

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

- Advertisement -