fbpx
-2 C
Skopje

Мицкоски: Човекот кој што кажа дека се срами од сопствената нација е еден од потенцијалните кандидати за претседател на СДСМ

АКТУЕЛНО

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Замина еден од најдобрите: Фудбалскиот свет е во шok – почиnа фудбалерот Диего Марадона

Аргентинските и светските медиуми објавија дека денеска во својот дом почиna еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона. Си-Ен-Ен Бразил и „Кларин“...

Заев: Ние немаме споделена, туку заедничка историја, Гоце Делчев е револуционер и за Бугарите и за Македонците

Ние немаме споделена историја. Ние имаме заедничка историја. Гоце Делчев е револуционер и за Бугарите и за Македонците кој што се борел за слободата...

Македонската дипломатија ја води човек кој што се срами од сопствената нација. Димитров во Собранието кажа дека се срами од сопствената нација. И никој за тоа не зборува во државата. Зошто се плашат од критика, тоа е суштински проблем, рече Мицкоски.

Ниту сум имал, ниту имам лоши односи со меѓународната заедница. Обвинувањата не ги коментирам. Изминатиов период имав многу средби со претставници на меѓународната заедница. Во периодот што следи ќе патувам и ќе имам можност да разговарам на различни теми. ВМРО-ДПМНЕ од самото свое формирање е партија која е силно ориентирана кон ЕУ и НАТО, ако имаме различни ставови во однос на одредено прашање, или во однос на прашањето за името или било каков друг договор, не значи дека ние имаме лоши односи. Македонските граѓани и македонската нација се чувствува дека нон стоп губи нешто. Ако на крајот од денот ова се беше нормално, немаше да заврши вака со уставните измени во Собранието.

За сето тоа ние предупредувавме дека ќе се случи, бидејќи практично бевме ставени пред ултиматум. Земи или остави. Односот со меѓународната заедница е чесен и искрен, ние секогаш ќе работиме и ќе учествуваме во тие процеси, но тоа не значи дека ќе молчиме кога ќе треба да го кажеме нашиот став, па макар тој и да е различен од оној на Владата, додаде тој.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Богојески го нарече Миленко “козарот”? Упати прашања и до бугарската министерка Захариева

Дали утре на антибугарашкиот и антизајков митинг, организиран од мицињата, конечно ќе го видиме и Бугарскиот Конзул во Македонија?!? Бојко Борисов и пресветла госпожа...

Со кого била Цеца пред да биде со Арkан

Поранешното момче на Цеца со кое била пред Аркан, прозборе за се што тие поминале заедно. За српскиот Течеграф тој вели дека таа три...

Николовски на онлајн состанок со градоначалниците:Нашата мисија е постојано да им служиме на граѓаните и од тоа отстапка нема

Генералниот секретар на СДСМ и вицепремиер за борба против корупција Љупчо Николовски вечерва одржа одржа онлајн состанок, редовна координација со градоначалниците од редовите на...

Исходот од резултатите за Ковид-19 изминатите 24 часа: 3349 лица биле тестирани, позитивни се 1288

Во последните 24 часа се направени 3349 тестирања, а регистрирани се 1288 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 570, Куманово 57, Дебар 8, Штип...

Штотуку заврши владината седница – ова се најновите донесени одлуки

Владата на Република Северна Македонија на денешната 24 седница го утврди текстот на Предлог-законот за регистрација на возила со странски регистерски таблици со одлука...
- Advertisement -