8.8 C
Skopje
Thursday, February 22, 2024

Расте поддршката за кандидатура на Силјановска Давкова на социјалните мрежи ФОТО

Откако триесетина професори, академици и ителектуалци упатија повик јавноста да застане зад кандидатурата на универзитетската професорка Гордана Силјановска Давкова за претседател на Република Македонија, поддршка стигнува од сите страна.

Позитивни коментари за кандидатура на Силјановска Давкова има и на социјалните мрежи.

Инаку, универзитетската професорка се уште размислува дали да се кандидира на претстојните претседателски избори. Вели дека силно ја допрел повикот, но мора да размисли за тоа дали ќе се вклучи во претседателската трка, бидејќи до сега не се гледала себеси на оваа позиција.

Фото
Фото
Фото
Фото

поврзани објави

- Advertisement -
- Advertisement -

Последни објави

- Advertisement -