fbpx
1 C
Skopje

Мурињо подготви интересна размена на играчи со Барселона

АКТУЕЛНО

Амбасадорката Брнс: Разочарани сме од ветото на Бугарија, Северна Македонија беше подготвена

Разочарани сме од ветото на Бугарија од повеќе причини, прво затоа што веруваме дека Северна Македонија беше подготвена да го започне процесот на отворање...

Се огласи пред да замине: Ќе се вратам на некаков начин

Американскиот претседател Доналд Трамп им порача на присутните во воената база Ендруз дека ќе се врати на некаков начин и секогаш ќе се бори...

Николовски со честитка за Богојавление: Да се обврземе на чесност, одговороност, правичност, меѓусебно помагање и разбирање

Вицепремиерот за борба против корупција и криминал, за одржлив развој и ресурси Љупчо Николовски по повод денешниот голем христијански празник упати честитка од православниот...

Kaракачнов со нова изјава: Самиот Бучковски има добра волја, но тие кои го праќаат кај нас немаат

Најнови вести поврзани со македонско бугарските односи Тој вели дека македонските власти три и пол години не направиле ништо и сега се надеваат на тоа...

 

Тренерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо во главата веќе има неколку трансфер опции за наредните преодни рокови.

Португалскиот стратег ги погоди трансферите пред почетокот на сезоната, но очигледно е дека се уште во потполност не го добил тимот кој го посакува.

Проблем за сега му претставува средниот ред. Тука го има Немања Матиќ кој пред дојде пред почетокот на сезоната, а србинот веќе ја стекна довербата кај стратегот поради сјајните одработени натпревари. Жозе сега сака со пар во Матиќ да игра и играчот на Барселона Иван Ракитиќ, а поради тоа подготвил многу интересен план за Каталонците.

Како што пренесуваат англиските медиуми, Жозе има намера веќе во јануари месец да и понуди на Барселона францускиот фудбалер Антониот Мартиал како замена за Иван Ракитиќ.

Мартиал е многу добар играч, но очигледно не е во првите планови на Мурињо, па португалецот на неговото место би сакал да го види Ракитиќ. Од друга страна, Барселона веројатно не би имала ништо против да им дојде Мартиал бидејќи се работи за фудбалер кој игра на позицијата крилен напаѓач, а баш овде на Барселона и недостасува играч.

Да се потсетиме, Каталонците пред стартот на сезоната го купија Дембеле од Дортмунд за повеќе од 100 милиони евра, но многу брзон после доаѓањето му се случи повреда поради која ќе биде надвор од терените цели пет месеци, односно до јануари.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Кои хороскопски знаци се најкомпатибилни?

Одредени карактеристики од хороскопските знаци ни кажуваат на кој начин ќе функционираат два знаци во една врска па затоа тие можат да бидат корисни...

Зeмјотрес во Aлбанија, почувствуван и во југозападниот дел на Македонија

Земјотрес со јачина од 3,1 степен, се случи попладнево во Албанија. Земјотресот се случил во 14:08 часот по локално време, а бил почувствуван и...

Сeстратa нa Тоше 14 години прави една иста работа на овој ден од овој детаљ на роденденската торта ќе ви надојдат солзи (Фoто)

Да беше жив денеска најголемата македонска музичка ѕвезда Тоше Проески ќе наполнеше 40 години. Како и секоја година ова е еден од двата најтажни денови...

ХОРОСКОП Љубов: ќе бидете одвоени од партнерот

ЉУБОВ: Ќе бидете одвоени од партнерот, но тој многу ќе ви недостасува. Ова ќе биде краток период. ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате. Бик (21.04 – 21.05) РАБОТА:...

Ни перде, ни срам: Среде бел ден kраде беkатон плочки (ВИДЕО)

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како „граѓанин“ со охридски регистарски таблички среде бел ден си товари бекатон плочки во...
- Advertisement -