fbpx
-5 C
Skopje

Најмоќниот говор на Влатко Ѓорчев: Немаме намера да се предадеме, ќе појдеме од село до село, едно избирачко место нема да им препуштиме, станува Македонија (Видео)

АКТУЕЛНО

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

СДСМ и функционерите застануваат зад премиерот Зоран Заев: Бранко е историја

Искажаните ставови на претседателот на партијата и премиер, Зоран Заев, се ставови на СДСМ. Овие ставови се изградени во рамки на партијата и нејзините органи,...

Убава информација Државата од денеска започна со исплата до 11.000 денари за пензионерите

УБАВА ВЕСТ УТРОВО: Државата од денеска почна да исплаќа до 11.000 денари за сите пензионери Министерството за труд и социјална политика информира дека пензиите за...

Заев: Нам ни треба историја која гради мост на пријателство

Дозволете најпрво да изразам жалење што моето интервју за бугарскиот медиум предизвика толку силни негативни емоции, за кои сум целосно свесен и кои ги...

На социјалните мрежи деновиве кружи видео од пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев над кое што симпатизерите и членовите на најголемата македонска партија ВМРО-ДПМНЕ пишуваат дека ова е еден од најмоќните негови говори и масовно го споделуваат.

Во говорот Ѓорчев порачува дека тие немаат намера да се предадат бидејќи ова е битка за Македонија. Со ова се поставува прашањето: Дали членовите на ВМРО-ДПМНЕ преку ваквите активности повикуваат на избори бидејќи се сигурни во победа на нивната партија?!

Во тишината на сериозноста на ситуацијата, гледајќи што и се најавува на Македонија, чувствувајќи кои се ветувањата, преземените обврски спрема Македонија, коишто темелно ќе ја редефинираат државноста, ние немаме намера да седиме со скрстени раце, ќе се бориме, ќе гласаме, излегуваме, вели Ѓорчев при што добива громогласен аплауз и скандирање од членовите и симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ.

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Писмo од Тито: Потврдувaaдека Бугарија учествувала во ослободувањето на Македонија

Во текст објавен на 360 степени се пренесуваат дел од писмата на Јосип Броз Тито кои тој во 1944 година ги испраќал до неговите...

Васко Ефтов: Заев успеа да се справи и со Црвенковски и со Груевски, Бранко тоа не може да го поднесе

Еден од најискусните македонски новинари Васко Ефтов во сојата најнова емисија вели дека луѓето на Бранко Црвенковски, а веројатно и самиот тој работат за...

Од СДСМ се огласија за протестот: Едвај 200 луѓе го поддржаа Мицкоски

Целосно издиша хистеријата заснована на лаги и невистини што ја ширеше антиевропското ДПМНЕ. Едвај 200 членови го поддржаа губитникот Мицкоски. Граѓаните покажаа дека сакаат...

Николовски: Граѓаните ќе добијат целосно обновена патна мрежа којашто ја поврзува нашата земја со Бугарија и Албанија,

Модернизацијата на паневропскиот Коридор е од исклучително значење за регионалното поврзување и соработка, како и за развој на домашната економија. Патниот правец Крива Паланка...

Пајка: Најлогично решение за претседател на ВМРО-ДПМНЕ е Бранко Црвенковски

По замрзнувањето на членството на Бранко Црвенкоски во СДСМ и големите турбуленции во ДПМНЕ најлогично решение за претседател на ДПМНЕ ВАЉЕВО е токму...
- Advertisement -